Ukrainoje viešintis L. Linkevičius: būtina tęsti sankcijų politiką (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 13 dieną lankydamasis Kijeve, Ukrainoje, su valstybės Prezidentu Petro Porošenko, Premjeru Arsenijumi Jaceniuku, Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Oleksandru Turčynovu aptarė Lietuvos paramą Ukrainai ir padėtį šioje šalyje.

Ukrainos Prezidentas padėkojo Lietuvai už nuolatinę politinę, ekonominę, ekspertinę ir kt. paramą, kuri labai reikalinga Ukrainai šiuo sunkiu metu.

Susitikime P. Porošenko apgailestavo, kad Rusijos remiami separatistai nesilaiko paliaubų ir neįgyvendina Minsko susitarimų bei atkreipė dėmesį į konflikto eskalacijos pavojų‎. Per paskutinę parą užfiksuota 150 apšaudymų – rekordiškai daug nuo pat Minsko susitarimo pasirašymo vasario mėnesį.

Pokalbyje  pažymėta, kad būtina išlaikyti tarptautinės bendruomenės dėmesį ir paramą Ukrainai, taip pat toliau tęsti nuoseklų spaudimą Rusijai, kad Minsko susitarimai būtų įgyvendinti.

Susitikime su A. Jaceniuku L. Linkevičius aptarė reformų Ukrainoje įgyvendinimą ir Lietuvos paramą.‎ Ministras pažymėjo, kad svarbu išlaikyti reformų greitį ir kvietė Ukrainą dar labiau išnaudoti Lietuvos ekspertinę paramą.

„Esame pasirengę toliau dalytis savo patirtimi. Svarbu, kad šių reformų naudą pajustų tiek didžiuosiuose miestuose, tiek kituose šalies regionuose gyvenantys žmonės“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad Lietuvos paramos sritis bus galima konkretizuoti Lietuvos Ministro Pirmininko vizito Ukrainoje metu vėliau šį mėnesį.

Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininkas O. Turčynovas, kuris vakar lankėsi karinio konflikto zonoje, susitikimo metu papasakojo apie situaciją Donbase, nuolatinius Minsko susitarimų pažeidimus iš separatistų pusės, Ukrainos karių ir civilių žūtis. O. Turčynovas  ministrą taip pat informavo apie  išaugusį Rusijos kareivių skaičių pasienyje su Ukraina. Susitikime taip pat dalyvavo O. Turčynovo visuomeninis patarėjas, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

Šiandien numatyti susitikimai su Odesos srities gubernatoriumi Michailu Saakašviliu, Odesos meru Genadijumi Truchanovu, nevyriausybinių organizacijų atstovais, dirbančiais Donbaso regione.

2014–2015 m. Lietuvos valstybinių institucijų Ukrainai  suteikta parama – apie 2 mln. eurų, iš kurių apie 532 tūkst. eurų sudarė humanitarinė pagalba. Lietuva jau priėmė gydytis daugiau kaip 90 sužeistų karių, savanorių ir civilių gyventojų.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė