Didėjant karių skaičiui steigiamos civilių pareigybės (0)

kariai-valgykloje-kam.lt-a.pliadzio-nuotr

kam.lt, A.Pliadžio nuotr.

Vyriausybė posėdyje rugpjūčio 12 d. priėmė nutarimą, leidžiantį Lietuvos kariuomenėje įsteigti 215 valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis pareigybių. Naujų pareigybių poreikis labiausiai siejamas su atkurtos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičiumi. Šios pareigybės bus steigiamos perskirsčius krašto apsaugos sistemos rezervus ir perskirstant pareigybes iš kitų valstybinių institucijų: Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijų bei Aplinkos, Finansų, Sveikatos apsaugos, Ūkio, Žemės ūkio ir kitoms ministerijoms pavaldžių valstybės institucijų ir įstaigų. 

Paskaičiuota, kad atkūrus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, nuolat didėjant pratybų ir karių (įskaitant NATO valstybių karius), dalyvaujančių pratybose skaičiui, Lietuvoje steigiant NATO pajėgų integravimo vienetą ir kitų veiksnių, Lietuvos kariuomenei reikia naujų darbuotojų – karinei medicinos ekspertizei atlikti, atrankos ir šaukimo procedūroms, maitinimui, aprūpinimo, įsigijimo procedūroms organizuoti ir kitoms panašioms funkcijoms užtikrinti.

Dėl atkurtos privalomosios pradinės karo tarnybos ir ženkliai išaugus karių skaičiui, ypač padidėja medicinos srities specialistų poreikis. Pradėjus karo prievolininkų šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba per mėnesį patikrina apie 100 karo prievolininkų per dieną. Todėl karinei ekspertizei atlikti reikia papildomų pareigybių – įvairių sričių sveikatos priežiūros specialistų, psichologų. Taip pat išaugs ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų poreikis.

Taip pat išsiplės veikla, susijusi su šauktinių maitinimo organizavimu. Šauktiniai turės būti maitinami tris kartus per dieną (įskaitant poilsio ir šventines dienas), todėl reikės atnaujinti ir plėsti karinių vienetų valgyklas, papildyti valgyklų personalą, priimti virėjų, maisto technologų, pagalbinių valgyklos darbuotojų. Atlikti paskaičiavimai ir analizė rodo, kad papildomai priimti personalą yra finansiškai naudingiau ir efektyviau nei įsigyti maitinimo paslaugas.

Atitinkamai didės karių aprangos, ekipuotės, ginklų, šovinių, kanceliarinių ir kitų prekių poreikis, taip pat išsiplės karių aprūpinimo ir įsigijimo procedūrų organizavimas, atitinkamai didės ir darbų, susijusių su šių materialinių vertybių įsigijimu, saugojimu, apskaita. Taip pat būtina užtikrinti šauktinių karių higienos normas (skalbimas, kirpimas). Karių gyvenimo ir buities sąlygos turi atitikti higienos normas, todėl išaugs skalbiamo inventoriaus kiekis, komunalinių paslaugų apimtis.

Nuolat didėjant pratybų ir jose dalyvaujančių karių (įskaitant NATO valstybių karius) skaičiui, atitinkamai turi būti plėtojami logistiniai pajėgumai: infrastruktūros priežiūra, karių maitinimas ir aptarnavimas. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje ims veikti NATO pajėgų integravimo vienetas, jame ketinama įsteigti ir keletą civilinių pareigybių – vertėjo, infrastruktūros specialisto.

Alfredo Pliadžio nuotrauka

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė