Papildomas priėmimas į universitetus: verslo atstovai pataria Kauną (0)

studentai_smm.lt

Studentai | smm.lt nuotr.

Rugpjūčio 7 d. prasideda papildomas priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Tai – puiki galimybė dar nepasirinkusiems ar neapsisprendusiems, ką studijuoti abiturientams, o taip pat ir anksčiau mokyklas baigusiems, tačiau, dėl įvairių priežasčių, dar nestudijuojantiems žmonėms.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) dalyvauti papildomame priėmime kviečia rugpjūčio 7-10 d. Stojantieji prašymus pateikti privalo iki 10 d. 17 val. Sutarčių pasirašymas su pakviestaisiais studijuoti vyks rugpjūčio 13-14 dienomis.  Dar viena galimybė norintiems studijuoti – pačių aukštųjų mokyklų rugpjūčio antroje pusėje organizuojamas institucinis priėmimas, kurio metu kviečiama rinktis mokamas studijų vietas.

Pataria rinktis Kauną

Verslo atstovų teigimu, Kaunas yra puikus pasirinkimas norintiems kokybiškai studijuoti patraukliame, didelį potencialą turinčiame mieste. Vienas iš daugelio to įrodymų – JAV sveikatos apsaugos technologijų ir paslaugų milžinės „Intermedix“ sprendimas pirmąjį Europoje paslaugų centrą įkurti būtent antrajame pagal dydį Lietuvos mieste.

„Didieji centrai dažniausiai kuriasi Vilniuje, o „Intermedix“ pasielgė visai kitaip. Viena pagrindinių priežasčių – Kaunas yra studentiškas, universitetinis miestas, kuriame įsikūręs Kauno technologijos universitetas (KTU). Didelė dalis mūsų darbuotojų yra būtent iš KTU.

Mums reikalingi ne tik informacinių technologijų (IT) specialistai, tačiau ir analitikai, su sveikatos sistemų apsauga dirbantys žmonės ir kitų sričių specialistai. Priimame net ir ką tik baigusius, kurie dar neturi patirties, – juos apmokome intensyviuose dviejų savaičių mokymuose“, – sako „Intermedix“ personalo vadovė Austėja Karalevičiūtė.

Šiuo metu „Intermedix“ centre Kaune dirba beveik 500 darbuotojų, kurių amžiaus vidurkis – 26 metai.

Pasirinkimas – platus

Platus studijų pasirinkimas daugeliui stojančiųjų tampa nelengva užduotimi pasirenkant tinkamiausią.

„Gauname daug užklausų, į kokias studijų programas dar galima įstoti, kurios jų perspektyviausios. Žinoma, pirmiausia pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno stojančiojo norų, galimybių, ateities vizijų. Perspektyvi studijų programa nebūtinai bus pats geriausias pasirinkimas, jeigu pati veikla neteiks džiaugsmo, pasitenkinimo, o ir po dešimt metų perspektyvios specialybės gali būti visiškai kitos.

Stojančiajam vertėtų paanalizuoti, kokia sritis jį traukia ir kokią specialybę joje pasirinkęs jis būtų paklausus darbo rinkoje. Taip pat vertėtų atsižvelgti ir į pasirenkamo universiteto reputaciją“, – sako KTU Studijų departamento direktorė Kristina Ukvalbergienė.

Per papildomą priėmimą K. Ukvalbergienė siūlo atkreipti dėmesį į pirmąją Lietuvoje dviejų universitetų – KTU ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto – bendrą tarpdisciplininę Sveikatos informatikos studijų programą, pramonei reikalingus gamybos, medienos, aprangos, tekstilės inžinerijos specialistus ruošiančias programas, energetikos, transporto inžinerijos sritis. Šių sričių programas Kauno technologijos universitete pasirinkę studentai dar studijų metais dažnai sulaukia darbo pasiūlymų.

Visuomet aktualios ir tiksliųjų mokslų programos, pavyzdžiui, Taikomoji fizika. Krypstantiems į socialinius mokslus patariama rinktis marketingą, medijų filosofiją, viešąją politiką.

Mokamos studijos – indėlis į savo ateitį

Jei nepavyko gauti kvietimo į trokštamą valstybės apmokamą studijų vietą, ekspertai ragina nepulti bet kur, renkantis nemokamas studijas prastos kokybės aukštojoje mokykloje, kurios suteikiamas išsilavinimas ir diplomas – bevertis darbo rinkoje. Teisingiausias kelias tokiu atveju – mokamos kokybiškos studijos, nes mokestis už studijas yra indėlis į savo ateitį.

Lietuvos pramoninkų konfederacijos atstovai, aukštojo mokslo ekspertai pabrėžia, kad aukštą kokybę užtikrinančią ir darbdavių vertinamą aukštąją mokyklą baigęs žmogus ras darbą pagal savo lūkesčius. Tuo tarpu abejotinos reputacijos universiteto ar kolegijos diplomą gavusiam „specialistui“ darbdavys greičiausiai pasiūlys tik darbininkiškas pareigas.

Pirmakursiams padeda apsiprasti universitete ir mieste

„Intermedix“ personalo vadovės A. Karalevičiūtės įsitikinimu, jauniems žmonėms renkantis Kauną, labai svarbu, kad miestas nuolat auga, gražėja, plečiasi. Mieste sudarytos puikios savęs realizavimo, o taip pat ir laisvalaikio praleidimo sąlygos – „Žalgirio“ arenoje vyksta sporto varžybos, koncertai ir kiti renginiai, pasivaikščioti ir aktyviai praleisti laiką galima parkuose, Nemuno saloje, Ąžuolyne, senamiestyje, Laisvės alėjoje.

Nedideles pajamas turintiems jauniems žmonėms aktualus ir pigesnis nei, pavyzdžiui, sostinėje pragyvenimas. Be to, įstojusiems į KTU studentams sudaromos galimybės gyventi bendrabutyje, už studijas mokėti dalimis.

Įsilieti į Universiteto gyvenimą, išmokti geriau tvarkyti savo laiką, pasiruošti egzaminams, planuoti savo karjerą, vykdyti tyrimus padeda nemokama KTU Mentorystės programa. Pirmasis svarbus mentorius – pradžios mentorius – vyresniųjų kursų studentas, pirmakursiui tampantis nepamainomu informacijos šaltiniu, perprantant studijų sistemą, apsiprantant mieste. Mokytis, pasiruošti egzaminams padeda KTU Studentų ugdymo centre dirbantys tutoriai, o suvokti savo akademinius ir karjeros tikslus – akademiniai patarėjai ir karjeros mentoriai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė