Klaipėdoje atidaroma tapybos paroda „M. K. Oginskis grįžta į tėvynę“ (3)

Bronius Rutkauskas „Atspindžiai“ | rengėjų nuotr.

Bronius Rutkauskas „Atspindžiai“ | rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 7 d., penktadienį, 17 val.,  „Klaipėdos galerijos“ filiale, įsikūrusiame mados ir verslo centre „Herkaus“ galerija (H. Manto g. 22) bus atidaryta tapybos paroda, skirta M.K. Oginskio 250 metinėms.

250 metų – istorinis laikmetis, kuriamee gyveno Mykolas Kleopas Oginskis, suformavęs jį kaip asmenybę ir menininką, seniai liko praeityje, bet mes ir šiandien gyvai jaučiame M. K. Oginskio kūrybos idėjinę ir estetinę prasmę, jo kūrybos žavesį.

M.K. Oginskį, kurio 250 metų jubiliejų šiemet švenčiame, didiems darbams įkvėpė kūryba. Todėl ir paminėti dramatišką jo likimą bei šviesų atminimą nutarta kūrybiškai: projekto „Sugrįžimas į Tėvynę„–tikslas – M.K. Oginskio asmenybę ir laikmetį, kuriame jis gyveno atskleisti per meną. Šio projekto įkvėpėju galima pavadinti šlovę kompozitoriui pelniusį garsųjį polonezą „Atsisveikinimas su tėvyne“ (a-moll Nr. 13 ), kurio perfrazuotas pavadinimas tapo projekto vardu.

Oginskio kūrybos ir patriotizmo dvasia šiuolaikinius menininkus įkvėpė tapyboje atkurti to laimečio dvasią ir didingumą, architektūros, interjerų, kostiumų paveldą – praskrieti per praeitus amžius polonezo ritmu. Teptuko meistrai sugrąžins parodos lankytojus į didingus laikus, leis pajusti jų gyvą buvimą.

Amžių glūdumos dvasia alsuojančius tapybos darbus parodai pateikė Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos dailininkai. Indrė Grušaitė, Angelina Banytė, Artūras Kavaliauskas, Gabrielė Šermukšnytė, Bronius Rutkauskas, Aurimas Eidukaitis, Vladimir Golub, Ježis Vojcechas Bieleckis (Jerzy Wojciech Bielecki), Vaclavas Sporskis (Vaclav Sporskij).

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Apie M.K.Oginskį:
    “Kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis (1765–1833), artėjant gyvenimo saulėlydžiui, karčiai apgailestaudamas prasitarė: „Jei ne tragiškas mano Tėvynės ir tautos likimas, būčiau tapęs kompozitoriumi…“ Įžymus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybinis veikėjas, vienas iš 1794-ųjų metų sukilimo vadų, Vilniaus miesto Rotušės aikštėje iškilmingai prisiekęs, kad Tėvynės labui įneša „savąją dalį – turtą, darbą ir gyvenimą“, pasaulinės šlovės susilaukė už polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“…
    http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2009-10-16-mykolas-kleopas-oginskis-atsisveikinimas-su-tevyne/33677

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė