Dėl žalos aplinkai Kauno rajone skelbiama ekstremali situacija (0)

Kauno r. nuotr.

Kauno r. nuotr.

Šiandien, rugpjūčio 8 d., Kauno rajono savivaldybėje įvyko ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame svarstyta Eigirgalos kaime (Domeikavos sen.) įsikūrusios UAB „Jukneda“ patalpose sandėliuojamų atliekų keliamas pavojus. Išnagrinėjusi situaciją, komisija nusprendė areštuotai įmonei priklausančioje teritorijoje skelbti ekstremalią situaciją.

Šiuo metu sandėlis yra užplombuotas, visos įmonės sąskaitos ir nekilnojamas turtas areštuoti. Įvykį tiriančios Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos duomenimis, nelegalių sandėlių gali būti ir daugiau, tačiau įmonė informaciją slepia.

Policijos teigimu įmonės atstovai nėra linkę bendradarbiauti ir delsė pašalinti pavojingas atliekas.

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas pavojingą situaciją užfiksavo balandžio mėnesį, tačiau ieškota visoms šalims naudingo sprendimo. Įmonė tęsė pavojingą aplinkai veiklą, todėl pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Posėdžiu metu komisija priėmė vieningą sprendimą skelbti ekstremalią situaciją. „Skubiai imsime rengti priemonių planą, kad būtų galima kuo greičiau ir efektyviau likviduoti taršos padarinius“, – kalbėjo komisijai pirmininkavęs Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis.

Įmonės licencija vežti nepavojingas atliekas nėra atimta, tačiau komisija nerimauja, jog tose talpose gali būti transportuojamos ir pavojingos medžiagos. Nei Kauno rajono savivaldybė, nei gamtosaugininkai nebuvo informuoti apie kitus sandėlius, kuriuose būtų laikomos pavojingos medžiagos. Neseniai paaiškėjo, kad vienas jų yra Ilgakiemyje. Šis atvejis taip pat yra tiriamas.

„Reikia kuo skubiau neutralizuoti galimą grėsmę ne tik aplinkai, bet ir žmogui. Netoli šios fermos yra gyvenvietė, tad, ypač karštuoju metu laiku, reikėtų neatmesti ir galimo gaisro pavojaus bei pavojingų atliekų patekimo į geriamąjį vandenį“, – posėdyje kalbėjo Kauno rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Povilaitis.

Organizuoti įmonės teritorijoje esančių atliekų tyrimą ir išvežimą patikėta UAB „Žalvaris“. Pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų surinkimo ir tvarkymo įmonės „Žalvaris“ atstovai apžiūrėję teritoriją pastebėjo, kad buvo pažeistos visos tokio pobūdžio atliekų sandėliavimo taisyklės.

Šiuo metu jau pradėti detalūs rastų medžiagų tyrimai, rengiamas priemonių planas ir organizuojami žalos likvidavimo darbai.

Maždaug 300 tonų tepalų, ėsdinimo rūgščių ir kitų atliekų buvo aptikta dar šių metų balandį. Dalis skysčių iš nesandarių statinių buvo išsilieję į gruntą.

Tąsyk gamtos apsaugos specialistai nustatė, jog sunkiaisiais metalais aplinkos užterštumas smarkiai viršijo leistinas normas. Kai kurias jų – beveik 100 kartų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė