Virš „VP grupės“ pakilo juodi debesys (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos spaudoje pasirodžius informacijai apie „VP grupės“ galimus mokesčio vengimo atvejus, sukruto tiek Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), tiek šalies aukščiausi vadovai.

„Ši įmonių grupė nuo pat įsikūrimo buvo apgobta įtarimų šešėliu dėl įvairių mokesčių vengimo modelių taikymo. Netgi aš buvau su tuo susidūrusi, kai dirbau finansų ministre. Šių mechanizmų mastai, rodos, dabar yra dar labiau ištobulinti ir dar labiau naudojami. Tai, – be jokios abejonės, nesąžiningo ir negarbingo verslo pavyzdžiai“, – sako šalies vadovė LRT radijui.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad didžiųjų Lietuvos įmonių veikla atidžiai stebima jau ilgą laiką.

Savo ruožtu VMI informuoja, jog institucijoje suburta profesionaliausių ekspertų iš skirtingų padalinių komanda tiria galimas mokesčių vengimo schemas vienoje didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Komanda tikrina gautą informaciją ir bendradarbiaus su užsienio šalių partneriais, siekiant išsiaiškinti tikrąjį schemų turinį.

„VMI niekada nedalyvavo ir nedalyvaus verslo partnerių konfliktuose bei niekada nebus įrankiu, kuriuo galėtų naudotis akcininkai kovoje su konkurentais, tačiau gauta informacija dėl galimo mokesčių vengimo jau pradėta analizuoti ir VMI skiria didžiules pajėgas išsiaiškinti ar veikla buvo vykdoma skaidriai, vadovaujantis Lietuvoje ir užsienio šalyse galiojančiais teisės aktais“, – pažymi VMI prie FM viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Pažymėtina, jog agresyvaus mokesčių planavimo ir vengimo schemos, kuriomis bando naudotis didžiosios pasaulio kompanijos ir jų akcininkai, mokesčių administratoriams yra pažįstamos. VMI pasinaudos pasauline mokesčių administratorių praktika tiriant visą gautą informaciją ir analizuojant schemas. Mokesčių mokėtojų veiksmuose nustačius finansinių nusikaltimų požymių VMI bendradarbiaus su FNTT, siekiant maksimaliai pasinaudoti kontroliuojančių institucijų kompetencijomis.

Savo ruožtu „VP grupė“ išplatino spaudos pranešimą, kuriame įmonės direktorė Raimonda Kižienė neigia mestus kaltinimus.

„Griežtai atmetame bet kokius kaltinimus mokesčių vengimu tiek Lietuvoje, tiek bet kurioje kitoje šalyje, kurioje grupės įmonės vykdo veiklą.

Siekdami išsklaidyti visus įtarimus dėl UAB „Vilniaus prekyba” mokamų mokesčių šiandien mes kreipėmės į VMI, prašydami inicijuoti įmonės mokestinį patikrinimą.

UAB „Vilniaus prekyba” visada bendradarbiavo ir bendradarbiaus su kontroliuojančiomis institucijomis, taip pat ir mokesčių inspektoriais, visose šalyse, kuriose vykdo veiklą. Esame pasirengę pateikti visus dokumentus, kurie išsklaidys net menkiausias abejones dėl mūsų įmonių veiklos teisėtumo ir skaidrumo.

Dar kartą pabrėžiame, kad viešai išsakytus vertinimus ir kaltinimus mūsų bendrovių atžvilgiu vertiname kaip vieno grupės akcininkų agresyvaus pasitraukimo iš šio verslo strategijos dalį“, – rašoma pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė