Savaitės trukmės festivalyje „Masters of Calm“ skambės meditacinės muzikos garsai (video) (0)

 KKC nuotr.

KKC nuotr.

Zarasų rajone esančioje Dūburio ežero saloje rugpjūčio 7–16 dienomis ketvirtą kartą vyks sveikos gyvensenos renginys „Masters of Calm“. Savaitės trukmės renginyje dienomis įvairūs lektoriai ves paskaitas ir praktinius seminarus apie sveiką kūną, darnią šeimą, santykius bei dvasinį ugdymą, o kas vakarą dalyviams skambės multikultūrinės meditacinės muzikos koncertai.

Legendomis apipintoje saloje, tarp pievų, ąžuolų ir vandens, gryname ore įsikūrę stovyklautojai bus kviečiami dalyvauti dienos ar net savaitės trukmės užsiėmimų cikluose, taip pat pirties, masažo, jogos ar meditacijos seansuose. Vakarinėje programoje po dienos įspūdžių svečiai galės pailsėti su muzika, kuri kvies garsais keliauti po įvairiausius pasaulio kampelius: nuo užburiančių instrumentinių improvizacijų iki dainingų kompozicijų, nuo indiškų ar lietuviškų folkloro mantrų iki relaksacinės elektroninės muzikos.

Renginio atidarymo vakarą didžeridu garsais atmosferą kurs neseniai albumą „Silent breath“ (angl. tylus kvėpavimas) išleidusio keliautojo ir instrumentų meistro Audriaus Kliševičiaus suburtas projektas „Riduu“. Jam pritars fleitų, bosinės ir elektrinės gitaros, perkusijų, vokalo bei savadarbių „Tegu teka“ kūrybinio susivienijimo gaminamų mėnulio būgnų improvizacijos.

Šeštadienio vakarą vokalinių obertonų alchemiją surengs garso terapijos specialistas Raimondas Binkauskas, o nakties fone skambės bansuri fleitos garsai – Adomas Šimkūnas kvies pasidžiaugti melodiniais šio instrumento vingiais, paįvairintais rytietiško folkloro spalvom. Elektroninę muziką su grupėmis „Undan“ ir „Chandanam“ kuriantis kompozitorius grojimo meno mokėsi iš J. Kristofo Bonafo (Jean-Christophe Bonnafous), o iš muzikos meistrų H. Čarasio (Hariprasad Chaurasia) bei R. Sanalo (Ritwik Sanyal) sėmėsi Indijos klasikinės muzikos subtilybių.

Renginyje skambės ir daugiau indiškos muzikos interpretacijų: styginiu sarod ir kitais instrumentais improvizuos „Slėnio kalbintojai“, o sitarų, mridang būgnų, mantrų ir šiuolaikinės muzikos sintezę žada grupė „Niranjana“ bei tarptautinio kolektyvo „Kirtaniyas“ vokalistas Vijay.

Bendrame koncerte gydomuosius gongų, dainuojančių dubenų ir fleitų garsus rugpjūčio 12 d. vakare apjungs net keli Lietuvos gongų meistrai R. Binkauskas, Dalia Vengrytė ir Vyrenijus Andrijauskas, renginio metu taip pat organizuosiantys jogos, garso dubenų masažą bei leidžiančias atsikvėpti maudynes gongų muzikoje. Magiškus garsus taip pat žada ir „Skrydis su Hang“. Po pasaulį su šveicarų rankomis kurtu hang instrumentu keliaujantis Tomas Byčkovas pernai įrašė kompaktinę plokštelę „muzikos skulptūra“, o šiemet savanoriavo ir koncertavo žemės drebėjimo nusiaubtame Nepale.

Renginyje „Masters of Calm“ skambės ne tik akustinė, bet ir elektroninė muzika: Martyno Jociaus projektas „Virsmai“ kvies į giliai leidžiantį pailsėti erdvinį miego koncertą „Awareness“ (angl. suvokimas), o grupė „Chandanam“ bei kompozitorius Dumaz specialiai renginiui ruošia po ramią elektroakustinę programą. Dambrelių gerbėjams pažįstamas Egidijus Darulis su grupe „Garsinė izoliacija“ eksperimentuos elektroniką jungdamas su folkloro prieskoniais, o lietuviškomis dainomis peizažus klausytojų vaizduotėje taip pat pieš atlikėjai „Lialiastyga“, „Zulu“ bei „Sen Svaja“ merginos. Šiemet pirmąjį albumą „Laumių lopšinė“ išleidusi grupė eksperimentuoja varijuodama nuo šamaniškų meditacijų iki neofolkloro. Paskutinįjį renginio vakarą (rupgjūčio 15 d.) su dainomis bei palinkėjimais prie ugnies vyks ir „Saulės vartų“ romuviečių vedama tradicinė lietuviškos Žolinės apeiga.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė