Nauja pramoga Kuršių nerijoje – saulėlydis ant irklentės (1)

irklentes_irklentes.lt

irklentes.lt nuotr.

Į pajūrį masiškai traukiančius poilsiautojus šiemet pasitinka anksčiau nematyta pramoga – pasiplaukiojimai Kuršių mariose ant irklenčių. Anot šio neįprasto sporto pradininko Lietuvoje Igno Kazlausko, irklenčių panaudojimo būdų – begalė, tad atostogautojai savo fantazijos galės nevaržyti. Ant irklentės galima lipti ir su komandinį plaukimą demonstruosiančia draugų kompanija, ir su augintiniu, ir vienam – tiesiog pamedituoti.

„Vieni per atostogas trokšta saule, vandeniu ir vėju ramiai mėgautis visiškoje vienumoje, kiti ieško aktyvių netradicinių pramogų vakarėliams su draugais, treti – suka galvą, kaip turiningai praleisti laiką su šeima, vaikais ar augintiniais. Pastebėję, kiek daug skirtingų poreikių turi Lietuvos pajūrio svečiai, nusprendėme plaukiojimą pritaikyti taip, kad jis tenkintų kiekvieno lūkesčius. Nustebtumėte, sužinoję, kiek daug visko galima nuveikti ant irklentės, – apie sprendimą pramogą siūlyti ir Kuršių nerijoje sako Ignas Kazlauskas. – Smagiausia, kad pramoga pasimėgauti galės į pajūrį atvykę net ir vienai dienai – „supinti” labai paprasta, tai gali daryti įvairaus amžiaus ar fizinio pasirengimo žmonės.”

Šio netradicinio sporto privalumas – tai, kad lipant ant irklentės nereikia jokio specialaus pasiruošimo ar aprangos. Anot I. Kazlausko, pirmą kartą atsistojus ant vandens sudreba ne tik kojos bet ir širdis, tačiau nepraėjus nei pusvalandžiui, judesiai darosi drąsesni ir užtikrintesni, ryžtamasi pabandyti plaukioti ir esant didesnėms bangoms, vėjui. „Norintys iš pajūrio grįžti 110 proc. pailsėję ir pamiršę visus rūpesčius, renkasi specialias jogos treniruotes, kurios taip pat organizuojamos ant irklenčių. Dažniausiai šia neįprasta pramoga susižavi dailiosios lyties atstovės, norinčios per atostogas ne tik pasikaitinti saulėje, bet ir pajudėti“, – originalų būdą atsipalaiduoti siūlo I. Kazlauskas.

„Į Kuršių neriją atvykstantiems atostogautojams norime suteikti unikalius išgyvenimus, kuriuos dovanoja pasiplaukiojimas irklentėmis mariose. Erdvės ir ryšio su gamta jausmas bei visos emocijos čia dvigubai stipresnės: jei vanduo ramus – užlieja dviguba ramybė, jei sūpuoja bangos – apima pats tikriausias stichijos pojūtis“, – tvirtina Lietuvos jogos asociacijos pirmininkas, vedantis jogos užsiėmimus ant irklenčių, Vytis Zabulėnas.

Tai, kad poilsiauti atvykusiems su šeima ir mažais vaikais, irklentės taip pat puikiai tinka, patvirtina ir jau išbandžiusiųjų įspūdžiai. „Su žmona atradome vakarinių pasivaikščiojimų-pasiplaukiojimų malonumą šią vasarą atostogaudami Juodkrantėje. Poilsiaujame su mažu vaiku, tad daugumos pramogų neretai tenka atsisakyti, nes negalime jomis džiaugtis visi kartu. Vis dėlto, plaukimas irklentėmis – mums puiki išeitis. Kol žmona eina pakrante ir vedasi sūnelį, aš iriuosi irklente šalia. Priklausomai nuo vėjo krypties, pasikeičiame vietomis – prieš vėją iriuosi aš, o pavėjui, kai šiek tiek lengviau – plaukia žmona. Taip vaikščiodami, plaukdami ir šnekučiuodamiesi visi kartu smagiai praleidžiame laiką“, – įspūdžiais dalijasi irklenčių entuziastas, poilsiaujantis Kuršių nerijoje.

Oficialus irklenčių klubo „Sup-board“ sezono atidarymas Kuršių mariose – jau šį savaitgalį – „Rafta“ festivalio metu.  Ketvirtą vasarą iš eilės kuršių mariose vyksiantis festivalis šiais metais siūlo dar daugiau vandens pramogų. Irklentės – viena iš jų. Visi, norintys išbandyti „supinimą“, gali registruotis plaukimui ar jogai ant irklenčių, vykstantiems rugpjūčio 8 d., šeštadienį.

Daugiau žinių apie festivalį ir irklenčių užsiėmimus rasite čia.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė