Muzikos šventė „Yaga Gathering 2015“ nudžiugino renginių įvairove (video, nuotraukos) (0)

yaga-skubios-goodlife-photography-51-K100

„Yaga Gathering 2015“ | „Goodlife photography“ nuotr.

Liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglis ežero (Varėnos raj.) vyko dešimtoji muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo šventė „Yaga Gathering 2015“.

Elektroninės muzikos garsai, ryškiaspalvės dekoracijos, didžiulės vaizdo instaliacijos ant miško sienų ir daugybė linksmai nusiteikusių žmonių – tai dar ne viskas, ką buvo galima pamatyti pirmadienį pasibaigusiame muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2015“. Keturias paras trukusi šventė šiemet  be įspūdingos vaizdinės dalies ir plačios muzikinės programos lankytojams pasiūlė dar daugiau tematinių erdvių nei ankstesniais metais, kuriose kiekvienas galėjo rasti įdomių veiklų ir užsiėmimų.

Muzikinė programa nenuvylė

Pagrindinėje scenoje dienomis ir vakarais grojo grupės, o naktimis aidėjo elektroninės muzikos garsai. Penktadienio vakarą didžiulio pasisekimo susilaukė ir visus šventės dalyvius išjudino didžeridu trio „Onogana“, prie kurių pasirodymo rengimo prisidėjo Izraelio ambasada Lietuvoje.

Šeštadienio vakarą pagrindinėje scenoje didžiulio žiūrovų antplūdžio susilaukė elektroninės muzikos projekto „Juno reactor“ pasirodymas. „Mylim Lietuvą, jus visus ir nuostabią jūsų gamtą“, – nuo scenos sakė projekto lyderis Benas Votkinsas  (Ben Watkins). Dviejų valandų trukmės koncerte skambėjo žinomiausi grupės kūriniai tokie kaip „Navras“ (kino filmo „Matrica“ garso takelis), „God is God“ ir kiti. Buvo pristatytas ir visiškai naujas kūrinys, kuris pačių atlikėjų teigimu viešai skambėjo pirmą kartą.

Nenuvylė ir ramybės scenoje laukti atlikėjai. Puikiai pasirodė ilgi lauktas dubtech ambient muzikos kūrėjas Yagya iš Islandijos, prancūzas Filas Des Etualia (Fils-des-Etoiles) lietuviai Suffused, Grad_U, Sraunus ir daugelis kitų elektroninės muzikos atlikėjų.

Veiklos netrūko ir dienomis

Dienomis nuzikos šventės lankytojus traukė sveikatingumo ir amatų erdvės, kuriose buvo siūloma per 50 pamokų ir paskaitų įvairiomis temomis: joga, masažai, capoeira, gerklinis dainavimas, Silva metodas, piešimas ant kūno ir daugelis kitų. Be tradicinių paskaitų ir dirbtuvių festivalyje veikė idėjų erdvė, kurioje paskaitas apie naujausias technologijas, psichologiją, keliones, eksperimentus skaitė profesionalūs lektoriai ir savo srities žinovai.

Antrą kartą festivalyje veikė naujojo cirko erdvė, kurioje šiemet pristatyta 14 skirtingų dirbtuvių, vyko eksperimentinės muzikos koncertai ir performansai, buvo rodomi filmai apie įvairius cirko menus.

„Yaga Gathering“ kasmet sulaukia vis daugiau šeimų, tad kaip visuomet šventėje buvo pasirūpinta ir pačiais mažiausiais lankytojais. Į atskira „Smaragdo miesto“ erdvę vaikams kvietė į 17 skirtingų dirbtuvių ir žaidimų.

Lazeriai ir interaktyvi smėlio dėžė

„Yaga Gathering“ garsėja savo vaizdine dalimi. Šiemet dekoracijomis, lazeriais ir vaizdo instaliacijomis rūpinosi kelios profesionalų komandos iš Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Australijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos.

Dienomis akys kliūdavo už žemės meno kūrinių. Tuo tarpu naktines miško sienas nuspalvino Latvijos vaizdo projekcijų guru Viktors Keino. Vieną įdomiausių akcentų – interaktyvią smėlio dėžę – pristatė menininkai iš Australijos, Kimberlis Bianka (Kimberley Bianca) ir Džeikobas Kardžas (Jakob Karge).

Kiek atokiau nuo kitų tematinių erdvių buvo įsikūrusi šventės  galerija po atviru dangumi ir audio teatras „Bilietų nėra“, kurio aktoriai vakarais atliko audio improvizacijas pagal Daniilą Charmsas, Viktoro Pelevino, Vydūno, Sigito Gedos, Oldoso Hakslio (Aldous Huxley) bei kitų rašytojų tekstus, įvairių tautų sakmių, giesmių ir legendų skaitymus, poezijos ir garso šokį.

„Goodlife photography“ nuotraukos:

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė