A. Smetonos gimtadienyje pirmą kartą – ir didžėjų pasirodymas (dienotvarkė) (2)

Smetonines-2015Šeštadienį, rugpjūčio 8 d. tradiciškai Užugirio dvare, prie Lėno ežero Ukmergės rajone vyksiančioje „retro“ šventėje – Smetoninėse, šokių vakarą surengs ir „Vilna Swing“ duetas.

Prezidento Antano Smetonos gimtadienis Užulėnyje pažymimas jau daugiau kaip 25 metus.

Pastaraisiais metais tai – įspūdinga tetralizuota šventė, vienas pagrindinių Ukmergės rajono vasaros renginių. Į ją atvykstantys svečiai visada kviečiami apsirengti pagal „smetoniškas“ madas.

Smetoninės dabar švenčiamos restauruotoje Smetonų dvaro sodyboje Užugiryje, kartu su memorialine, kultūrine programa, muge, gražiosios ponios rinkimais ir, be abejo, muzika.

Šiais metais uždaryti šventę pakviestas kolektyvas „Vilna Swing DJs“, savo plokštelių kolekcijose saugantis tiek modernų electroswing, tiek 30-ųjų „aukso amžiaus“ svingo hitus.

Svingo šlagerius šį kartą parinks  DJ Spitzin, savo pirmą svingo muzikos vakarą „Cotton Swing Club“ Vilniuje surengęs dar prieš keturis metus.

Nuo to laiko jo skrynelė su plokštelėmis  pasipildė tik daugiau originalaus ir eksperimentinio svingo, o taip pat rokabilio, 50-ųjų rokenrolo ir trupučiu gero šokamo džiazo.

DJ Spitzin Smetoninėse talkins ir vienas didžiausių lindyhopo Lietuvoje entuziastų, šiam stiliui skirtos muzikos meistras Mindaugas Bikauskas.

„Labai laukiame, kad ir mūsų gerbėjai atvyks į Smetonines Puiku ir tai, kad mus „apšildys“ iškilūs Lietuvos operinės scenos meistrai – būsime vienoje scenoje su tenoru Virgilijumi Noreika, sopranu Gintare Skėryte, baritonu Dainiumi Puišiu“, – juokauja „Vilna Swing DJs“.

Atvažiuokite, jei norite patirti nepakartojamą „laiko mašinos“ atmosferą prie Lėno ežero! Suaugusieji moka 3 eurus, senjorai ir studentai – pusantro, o neįgaliesiems ir vaikams iki 14 metų – nemokamai!

Programa:

13.00 val. – Šv. Mišios Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lėno k.
Prieš Šv. Mišias 12 val. 45 min. ir Šv. Mišių metu giedos mecosopranas Eugenija Klivickaitė, vargonuos Stanislovas Aglinskas.
14.30 val. – A. Smetonos gimtadienio paminėjimas Prezidento tėviškėje Užulėnyje.
15.50 val. – Prezidento atvykimas į Užugirio dvarą ir jo sveikinimo žodis.
16.00 val. – Pramoginės retro muzikos koncertas „Atsiliepki tu manoj dainoj“. Atlikėjai: solistas Virgilijus Noreika (tenoras), Gintarė Skėrytė (sopranas), Dainius Puišys (baritonas). Instrumentinis trio: Povilas Jaraminas (fortepijonas, klavinova), Jaroslavas Cechanovičius (gitara), Donatas Bagurskas (kontrabosas). Dalyvauja tarptautinės klasės sportinių šokių šokėjai Nerilė Senulytė ir Vadimas Šuško. Konferansjė – muzikologas Viktoras Gerulaitis.
17.50 val. – Šokiai su „Vilna Swing DJs“.

Viso renginio metu vyks amatų mugė ir pramogos, veiks smetoniškų žaidimų aikštelės vaikams,
vyks fotosesija su smetonišku prieskoniu. Užugirio dvare veiks parodos „Skonis ir kvapas“,
„Gyvename viltimi: Prezidentas Antanas Smetona egzilyje“ (iš Istorinės LR Prezidentūros Kaune).
Šventėje bus renkama gražiausia Užugirio ponia, lauks įvairūs siurprizai ir netikėtumai.

Organizatorius: Ukmergės kraštotyros muziejus

Partneriai:

Užugirio kaimo bendruomenė
Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Ukmergės kultūros centras

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė