Rekonstruojamas kelias Ukmergė–Molėtai taps gerokai platesnis ir saugesnis (0)

kelio darbai.kelio zenklas_sumin.lt

sumin.lt nuotr.

Eismo saugai kelyje Ukmergė–Molėtai gerinti pradedamas rekonstruoti beveik 17 km ilgio prastos būklės ruožas. Kelio asfalto danga bus praplatinta nuo 5 iki 8 metrų, rekonstruojamos sankryžos su vietiniais keliais, tvarkomos nuovažos ir autobusų stotelės, prie jų tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai.

Rekonstrukcija vyks nuo Ukmergės miesto ribos iki Skuolių kaimo (2,43–19,10 km kelio ruože). Abipus kelio išsidėstę kaimai ir gyvenvietės, netoliese yra Antakalnio kraštovaizdžio draustinis. Šiuo keliu per parą pravažiuoja apie 1670 automobilių, iš jų daugiau kaip 10 proc. – sunkusis transportas. Čia taip pat vyksta reguliarus keleivinio transporto eismas.

Esama kelio danga šiame ruože yra itin prastos būklės. Asfaltas suaižėjęs, daug išdaužų, dangos lopai suirę, kraštai aptrupėję. Siaurame kelyje transporto priemonėms sunku prasilenkti, prasilenkdami  automobiliai iš dalies išvažiuoja į neasfaltuotą kelkraštį, kyla daug dulkių.

Rekonstruojant kelią bus paklota nauja 8 m pločio asfalto danga, kartu su kelkraščiais kelias bus 11 m pločio. Minėtame ruože prie rekonstruojamų sankryžų numatoma įrengti saugos saleles, atnaujinti autobusų sustojimo aikšteles, prie jų įrengti pėsčiųjų takus. Graužiečių bei Antakalnio I ir II gyvenvietės, esančios maždaug už 5 km nuo Ukmergės, nauju pėsčiųjų ir dviračių taku bus sujungtos su gretima Paprėniškių gyvenviete. Be to, eismo saugą turėtų pagerinti ties Graužiečiais tiesiamas jungiamasis kelias.

Minėtus darbus numatoma baigti 2016 m. pirmą pusmetį. Bendra darbų vertė – 11,1 mln. Eur, jiems iš dalies finansuoti tikimasi gauti Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė