Lietuva ir Jungtinė Karalystė bendradarbiaus kartu dėl GMO (0)

zemes-dienos-proga_zali.lt

zali.lt nuotr.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Jungtinės Karalystės ambasadore Lietuvoje Kler Lorens (Claire Lawrence). Susitikimo metu daugiausia buvo kalbama apie situaciją pieno rinkoje ir paramą gamintojams.

Jungtinės Karalystės ambasadorė darbą Vilniuje pradėjo liepos mėnesį, tad ji tik susipažįsta su mūsų šalimi. „Labai malonu atvykti čia ir gyventi tokioje gražioje ir žalioje šalyje, tikiu, kad tęsime pradėtus darbus ir toliau puoselėsime šiltus santykius“, – kalbėjo naujai paskirta ambasadorė. Ji aktyviai domėjosi Lietuvos žemės ūkiu, pieno gamintojų padėtimi ir naujų rinkų paieška.  „Mūsų produktai yra žinomi, esame vertinami už kokybę, tačiau rinkų paieška – tai ilgas procesas, kuris trunka ne vienerius ir ne dvejus metus, tai ne tik Lietuvos, bet visų posovietinių šalių klausimas. Rusijos paskelbtas embargas stipriai paveikė Lietuvos žemės ūkį“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Ministrė taip pat paprašė ambasadorės, kad Didžioji Britanija palaikytų Lietuvą, kai bus siekiama paramos iš Europos Komisijos pieno gamintojams. Lietuvoje pieno supirkimo kainos vidurkis siekia 21 eurocentą, o Europos Sąjungoje – 30 eurocentų.

Susitikimo metu taip pat buvo kalbama apie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutartį. Kaip ir Jungtinei Karalystei, taip ir Lietuvai svarbu yra patekti į JAV rinką ir eksportuoti ten savo produktus. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad ši sutartis turėtų teigiamą poveikį Lietuvos žemės ūkiui. Abi šalys nuogąstauja dėl visuomenės susirūpinimo GMO klausimu. „Mūsų ambasada turi projektą ir vienas iš jo tikslų pristatyti visuomenei prekybos sutartį tarp JAV ir ES bei papasakoti apie GMO, manau, kad galėtume kartu bendradarbiauti“, – sakė ambasadorė K. Lorens. Žemės ūkio ministrė pritarė pasiūlymui ir pažymėjo, kad tikisi sėkmingo darbo.

Prekyba su Jungtine Karalyste užima žymią Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2014 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Jungtinę Karalystę sudarė 138,7 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Jungtinė Karalystė buvo 10 vietoje iš 122 šalių. 2015 m. sausio – gegužės mėnesį daugiausia eksportuota lietuviškos kilmės produktų, naudojamų gyvūnų pašarams, paruoštų maisto produktų, pagamintų išpučiant arba skrudinant javų grūdus ar javų grūdų produktus, sūrių ir varškės, gaminių arba konservų iš žuvų, žuvies filė ir kitos žuvies mėsos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė