Europos akrobatinio skraidymo čempionas į Lietuvą parskraidino aukso medalį  (0)

Eltonas su med

Eltonas Meleckis – Europos čempionas | LASF nuotr.

Rugpjūčio 2 d. iš Rumunijos, Deva mieste vykusio 9 Europos akrobatinio skraidymo čempionato, su aukso medaliu parskrido Eltonas Meleckis ir jo komandos draugas Šarūnas Staniulis.

Baigiantis saulės laidai Kyviškių oro uoste stojo tyla. Tyliai šnekučiuojantis lakūnų būrys, žvalgydamasis į horizontą, klausėsi, kada šią tylą perskros dviejų akrobatinių lėktuvų variklių gausmas.

Čempiono lėktuvas Su-26 pralėkė pažeme skutamuoju skrydžiu, mostelėjimu pasveikindamas draugus. Jam iš paskos tą patį atkartojo skardžiabalsė Extra 300L.   Eltonas ir Šarūnas parskraidino savo „žirgus“ iš Devos oro uosto Rumunijoje. Pakeliui jiems teko triskart tūpti, kad prisipiltų degalų. Jų į akrobatinių lėktuvų bakus telpa tik geram pusvalandžiui. Kelionei po lėktuvo liemeniu paprastai kabinami papildomi rezervuarai, kurie akrobatikos mylėtojams kelia juoką, ypač, jei tais apendiksais atliekamas skutamasis skrydis.

Sunkiai linkstančiomis kojomis lipdamas iš lėktuvo Eltonas sakė tokį maršrutą akrobatiniu lėktuvu sukoręs pirmąkart. Šarūnas vikriau išlipo iš gerokai patogesnio nuosavo lėktuvo Extra 300 L.

Su-26

Čempiono lėktuvas Su-26 | LASF nuotr.

Ažuolų vainikus lakūnams įteikė Eugenijus Raubickas, laikinai einantis Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos (LASF) prezidento pareigas. Pargrįžusiuosius sveikino sparno broliai, bičiuliai, draugai ir apie romantiškus skrydžius svajojančios Eltono gerbėjos.

Azuolo vainikas cempionui

Ąžuolų vainikus lakūnams įteikė Eugenijus Raubickas | LASF nuotr.

Temstantis dangus ir sportininkų matomas nuovargis veiduose kvietė tik trumpam draugiškam pasišnekučiavimui. Užklausus čempiono, ar supratęs, kad sunkiausiasis skrydis atneš tokį laimikį, atsakymas buvo trumpas – „Ne.“ Kaip ir kiekvienas akrobatas po skrydžio, jis sakėsi nesijautęs labai patenkintas.          

Žinia, daugelis faktorių lemia pergalę. Galbūt vienas iš jų buvo komandos suformavimas. Šįkart ji buvo visos sudėties. Kadangi debiutantams Arvydui Kačanauskui ir Šarūnui Staniuliui už menką netikslumą teisėjai skubėjo rašyti nulinius įvertinimus, lyderiams, kaip dera, reikėjo skristi tik gerai.

Kitas lemiamas faktorius – šiandien grįžtančio automobiliu komandos draugo Donaldo Bleiferto pirmojo pratimo puikus rezultatas – 3 vieta. Tokią aukštai iškeltą draugo „kartelę“ Eltonas Meleckis galėjo pateisinti tik aukso medaliu, kurį ilgai laukus Lietuvai jis ir parskraidino.

Mūsų šalies teisėjai Violeta Gedminaitė ir Vytautas Tautkevičius, ne mažiau prisidedantys prie teisingos varžybų vertinimo politikos, šiandien sugrįš keleiviniu lėktuvu.

eltonas cempionas

Eltonas Meleckis – Europos čempionas | LASF nuotr.

                     

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė