Kinijoje statomas didžiausias pasaulyje radijo teleskopas (video) (0)

FAST-radijo-teleskopas-Kinijoje-fast.bao.ac.cn-nuotr-K100

Kinijoje statomas didžiausias pasaulyje radijo teleskopas | fast.bao.ac.cn

Pingtange, pietvakarių Kinijoje, Guidžou provincijoje, dubens pavidalo slėnyje,  2016 m. bus baigtas statyti didžiausias pasaulyje radijo teleskopas FAST  (angl.  Five hundred meter Aperture Spherical Telescope – Penkių šimtų metrų skersmens sferinis teleskopas). Neįtikėtino dydžio teleskopas pradėtas statyti prieš keturis metus.

Šio didžiausio kada nors žmonijos istorijoje pastatyto radijo teleskopo antenos sudarytos iš 4 450 reflektorių skersmuo siekia pusę kilometro. Kad lengviau būtų įsivaizduoti antenos plotą jį galima palyginti su 30 futbolo aikščių.

Iki šiol didžiausias pasaulio radijo teleskopas veikia Puerto Rike esančioje Aresibo observatorijoje. Jo skersmuo yra 300 m.

FAST-radijo-teleskopas-Kinijoje-nao.cas.cn-nuotr

FAST radioteleskopas | nao.cas.cn nuotr.

feed-fast.bao.ac.cn-pav

fast.bao.ac.cn pav.

Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ cituoja Kinijos astronomų sąjungos generalinio direktoriaus Vu Sianfino (武向平) žodžius, kad šis teleskopas „žymiai sustiprins“ šalies gebėjimą nuodugniai tirti kosminę erdvę ir žymiai pagerins mokslinių tyrimų padėtį srityje kurioje Kinija iki šiol buvo atsilikusi palyginti su kitomis tautomis ir buvo priversta naudotis iš „antrų rankų“ gaunamais duomenimis.

V. Sianfinas pabrėžė, kad su šiuo labai jautriu teleskopu bus galima sugauti žymiai silpnesnius tolimų Visatos objektų skleidžiamus radijo signalus ir tai sudarys geras galimybes ieškoti protingos gyvybės už Galaktikos ribų bei tirti Visatos kilmę.

Spartų teleskopo gaunamų duomenų apdorojimą užtikrins superkompiuteris „Skyeye-1“ galintis atlikti kvadrilijoną (t.y. 1015 ) skaičiavimo operacijų per sekundę bei labai spartus 100 GB per sekunde siekiantis internetinis ryšys.

Pingtango teleskopas buvo pradėtas statyti 2011 m. kovo mėnesį. Darbus ketinama baigti jau kitamet.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė