Ariogaloje vyko 25-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis (nuotraukos) (2)

politiniu-kaliniu-saskrydis-ariogaloje-2015-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-K100

Ariogaloje vyko 25-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovotojų sąskrydis | lrp.lt, R. Dqčkaus nuotr.

Rugpjūčio 1 d. Ariogaloje, Raseinių rajone, vyko 25-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Į sąskrydį buvo susirinkę daugiau nei 5 tūkstančiai dalyvių.

Šventė prasidėjo dalyvių eitynėmis nuo Ariogalos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link. Sąskrydžio dalyviai bei Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėlių prie Kankinių memorialo Ariogalos kapinėse ir šūvių salvėmis pagerbs žuvusiųjų už laisvę atminimą. Buvo aukojamos Šv. Mišios, pašventintas naujas koplytstulpis. Sąskrydžio vietoje įrengtoje Lietuvos partizanų stovykloje ir bunkeryje buvo trumpam atgaivintos partizanų kasdienio gyvenimo ir kovų akimirkos. Karo istorijos klubo „Grenadierius“ surengė mūšio vaidinimą „Didvyriai išlieka mūsų širdyse“ kuriame tikroviškai atvaizdavo Lietuvos partizanų ir slaptosios sovietų policijos NKVD mūšį Daugėliškių miško prieigose netoli Ariogalos.

Sąskrydžio dalyvius sveikino Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak Prezidentės, masiniai trėmimai visada išliks tautos atmintyje, nes jiems nėra jokios senaties. „Atplėšti nuo savo žemės, namų ir gimtosios kalbos Jūs išsaugojote meilę Lietuvai kaip didžiausią vertybę. Okupantams nepavyko nurašyti nė vieno – nei tų, kurie liko tolimoje svetimoje žemėje po lietuviškais kryžiais, nei tų, kurie, ištvėrę badą, šaltį ir pažeminimus, sugrįžo namo“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė sakė, kad iš tremties taip ir negrįžusius žmones Lietuva prisimins su amžinu netekties ir skriaudos jausmu, o tuos, kurie grįžo ir išliko, visada brangins ir didžiuosis. Valstybės vadovės teigimu, tremtinių ir politinių kalinių išgyvenimai yra labiausiai įkvepiantis pavyzdys visada ginti mūsų valstybę ir kurti stiprią ir gražią Lietuvą.

Sąskrydyje Prezidentei buvo įteiktas aukščiausias 1-ojo laipsnio Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos apdovanojimas už nuopelnus Lietuvai.

Sąskrydžio dalyviai priėmė nutarimus dėl laisvės gynimo istorinės atminties išsaugojimo ir dėl Lietuvos gynybos stiprinimo bei patriotinio ugdymo ir paragino Lietuvos valdžią bei Vilniaus miesto savivaldybę dar šiais metais priimti sprendimus dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo bei paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę statybos.

1940-1952 sovietinės okupacijos metais į lagerius ir tremtį buvo išvežta daugiau nei 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Prieš 25 metus įkurtą Politinių kalinių ir tremtinių sąjungą sudaro 53 skyriai vienijantys daugiau kaip 40 tūkst. narių.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė