AGATA atlikėjams išdalino daugiau nei 3 milijonus eurų (0)

AGATA nuotr.

AGATA nuotr.

3 126 855 EUR – tokią sumą Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA  šiais metais  (už 2014 metus) paskirstė  atlikėjams. Asociacijos duomenimis, daugiau nei pusantro tūkstančio Lietuvos atlikėjų šiemet gavo didesnes išmokas nei pernai.

Populiariems atlikėjams logiškai augo ir kompensacinis arba tuščios laikmenos atlygis (TLA). Bendra paskirstyta TLA suma – 1 334 150 EUR. (TLA  AGATA specialistai surenka iš tuščių laikmenų pardavėjų, kaip kompensaciją už legaliai į laikmenas ar įrenginius asmeniniais tikslais kopijuojamas fonogramas ir audiovizualinius kūrinius).

„Mano atlyginimas iš AGATA šiais metais išties smarkiai išaugo.  Puiki žinia viduryje vasaros atostogų.  Džiaugiuosi, kad yra asociacija, kuri visada kvalifikuotai  ir sąžiningai atstovauja mano atlikėjo teisėms“, – sakė dainininkas Edmundas Kučinskas.

„Didelis netikėtumas –  iš AGATA’os gavau dvigubai didesnį atlyginimą nei įprastai. Smagu sužinoti, kad esu klausomas ir internete“, – sakė „Lemon Joy“ grupėsnarys Igoris Kofas.

„Šiemet patobulinome paskirstymo sistemą bei įvedėme naują kriterijų – interneto perklausas. Stipriai auganti interneto muzikos rinka ateityje atlygį paveiks dar labiau. Pastebime ir daug rimtesnį pačių atlikėjų rūpestį savo teisėmis. Jie aktyviau registruoja įrašus,  laiku pateikia išsamius duomenis“, – sakė AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Šiais metais skirstydama atlygį AGATA  iš dalies remiasi ir nacionalinės muzikos bazės „Pakartot.lt“ perklausomis. Per metus  platformoje „Pakartot.lt“ buvo perklausyta daugiau nei 50 tūkst. Lietuvos atlikėjų kūrinių. Labiausiai klausomi nacionalinės bazės atlikėjai: Andrius Mamontovas, Vytautas Kernagis, Egidijus Dragūnas, Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Leonas Somovas bei Džordana Butkutė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė