Pasaulinėje skautų stovykloje – penki Lietuvos atstovai (video) (0)

Lietuvos skautijos delegacija.

Lietuvos atstovai | rengėjų nuotr.

Nuo liepos 28 iki rugpjūčio 8 d. Kirarahamoje, Japonijoje vyksta 23-oji Pasaulinė skautų stovykla „Japonija: vienybės dvasia“ („WA: a Spirit of Unity“).

Šioje stovykloje stovyklauja 33 tūkst. skautų iš viso pasaulio. Lietuvos skautijos delegaciją sudaro penki skautai, stovykloje atstovaujantys ne tik organizacijai, bet ir visai Lietuvai.

Stovyklos dvasia vienija skirtingų tautybių atstovus

Pasaulinė skautų stovykla – kas ketverius metus vis kitoje pasaulio valstybėje vykstanti stovykla (angl. Jamboree), kurioje susirenka skautiškas vertybes palaikantys jaunuoliai iš visopasaulio. Šiemet garbė stovyklą organizuoti ir savo kultūros vardą populiarinti atiteko Japonijai. Tokia Pasaulinė skautų stovykla, kurioje renkasi Pasaulinės skautų judėjimo organizacijos (WOSM) nariai, organizuojama nuo 1920 metų ir vyksta jau 23-iąjį kartą. 2011 metais tokia stovykla, sulaukusi rekordinio skaičiaus žmonių (44 tūkst.), vyko Švedijoje, 2007 – Jungtinėje Karalystėje. Šiose stovyklose Lietuvai atstovauja nacionalinės skautų organizacijos Lietuvos skautijos nariai.

Atstovaujančius daugiau nei 147 valstybes, skautus vienija šių metų Pasaulinės skautų stovyklos tema „Japonija: vienybės dvasia“. Pasaulinės stovyklos – vieta, kur susivienija skirtingų religijų, rasių, tautybių ar lyčių atstovai. Čia nėra vietos nepakantumui ar diskriminacijai – sesėmis ir broliais vieni kitus vadinantys skautai sutaria būdami net iš tolimiausių pasaulio kampelių.

Stovyklos surengimui prireikė 3 mln. savanoriško darbo valandų

Suburti tokią stovyklą, turiningą programą, logistiką ir kitas dalis organizatoriams prireikė daugiau nei penkerių metų ir daugybės savanorių. Savanorystė – skautiško judėjimo pagrindas, kurio dėka vaikai ir jaunimas yra ugdomi tokių savybių kaip pilietiškumas, sąmoningumas ir atsakomybė. Organizatoriai paskaičiavo, jog visam renginiui įgyvendinti buvo paaukota 3 mln. savanoriško darbo valandų.

Šiemet Lietuvos skautijos delegaciją sudaro penki skautai, atstovaujantys ne tik organizacijai, bet ir visai Lietuvai. Ilgai ruošęsi stovyklai, Dainius, Dovilė, Inga, Lukas ir Radvilė šią savaitę patiria galbūt pirmąjį ir paskutinįjį tokį gyvenimo nuotykį. Prieš stovyklą spėję aplankyti Kiotą, penki keliautojai stovyklauja mažu miesteliu vadinamoje Kirara-Hama stovyklavietėje, netoli Jamaguči miesto. Pasaulinėse stovyklose anksčiau pabuvoję skautai sako, jok dalyvavimas tokiame įvykyje – privalomas tikram skautui.

Lietuvos skautija yra didžiausia skautiška organizacija Lietuvoje, vienijanti per 2500 skautų iš visos Lietuvos.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė