Įvyko kormoranų populiacijos gausos reguliavimo priemonių konkursas (0)

Kormoranas_lt.wikipedija.org

Kormoranas_lt.wikipedija.org

Į šiandien, liepos 31 d., pasibaigusį Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą kormoranų populiacijos gausos reguliavimo priemonėms pirkti atsiliepė vienas pareiškėjas.

„Norėdami, kad kitąmet kormoranų populiacija būtų reguliuojama nuo ankstyvo pavasario, konkursą paskelbėme gerokai iš anksto. Norime būti tikri, kad šios priemonės bus įgyvendintos laiku ir tinkamai ir nepasikartos šių metų situacija, kai į skelbtą konkursą niekas neatsiliepė“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Konkurso laimėtojas, su kuriuo bus pasirašyta sutartis, turės įvertinti didžiojo kormorano populiacijos gausą ir atlikti gausos reguliavimo priemones Juodkrantės, Rusnės (Briedžių salos), Drūkšių I, Drūkšių II ir Lukšto ežero (Zarasų r.) kolonijose. Juodkrantės ir Rusnės (Briedžių salos) kolonijose perinčių didžiųjų kormoranų porų apskaita turės būti atlikta dar šiemet. Laimėtojas taip pat turės surinkti informaciją apie galimą naujų kormoranų kolonijų formavimąsi kitose vietose Lietuvos teritorijoje.

„Konkurso sąlygose numatėme reikalavimą atlikti kormoranų apskaitą po įgyvendintų priemonių. Tai padės įvertinti jų taikymo efektyvumą ir kontroliuoti priemonių vykdytojus. Taip pat įpareigojome priemonių vykdytoją įvertinti kormoranų paplitimą kitose nei jau žinomos vietose“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Konkurso laimėtojas 2016 m. ir 2017 m. kovą ir balandį baidys į Juodkrantės sengirę ir Briedžių salą sukti lizdų grįžtančius kormoranus. Kitose kolonijose kormoranų gausos reguliavimo priemonės bus atliekamos, kai perinčių kormoranų skaičius viršys 100 porų. Kitų metų balandį taip pat bus atlikta perėti pradėjusių kormoranų porų apskaita visose penkiose kolonijose. Apskaitos bus kartojamos ir 2017 m.

Reguliuojant kormoranų populiacijos gausą siekiama įgyvendinti Didžiojo kormorano populiacijos gausos reguliavimo plano reikalavimus ir pasiekti, kad visose 5 kolonijose 2017 metais išsiperėtų ne daugiau kaip 2100–2800 (2016 metais 3000−3500) didžiųjų kormoranų porų: Juodkrantės kolonijoje 1500–1900 (2016 metais 2100−2300) porų, Rusnės – 300–600 (2016 metais 600–900) porų, kiekvienoje Drūkšių I, Drūkšių II ir Lukšto kolonijoje – ne daugiau kaip po 100 porų.

Konkurso sąlygos taip pat numato reikalavimą reguliuojant kormoranų gausą apsaugoti pilkuosius ir didžiuosius baltuosius garnius, jūrinius erelius, karvelius uldukus ir kitus kolonijos kaimynystėje perinčius retuosius paukščius ir užtikrinti, kad kormoranų kolonija nebūtų sunaikinta.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė