Į Lietuvą grįžo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai (0)

misija-sibiras-2015-dalyviai-su-prezidente-lrp.lt-r.dackaus-nuotr-K100

Prezidentė sveikina ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvius | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Rugpjūčio 1 d. į Lietuvą iš lietuvių tremties vietų Sibire grįžo jau 14-tos „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyviai. Šiais metais ekspedicija vyko į Rusijos Tomsko sritį, kurioje būta itin daug – apie 300 tremties vietų. Ekspedicijos dalyviai Sibire praleido 2 savaites.

Jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos pėsčiomis nuėjo daugiau nei 100 kilometrų, aplankė lietuvių tremties vietas, aplankė 10 Sibire išlikusių tremtinių kapinių, sutvarkė 6 apleistas kapavietes, pastatė 11 kryžių. Ekspedicijos dalyviams kelionės metu pavyko sutikti kelis Sibire iki šiol gyvenančius lietuvius.

Sugrįžusius ekspedicijos „Misijos Sibiras“  dalyvius pasitiko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jaunimas, kuris myli Lietuvą ir brangina skaudžią jos istoriją, yra mūsų šalies stiprybė. „Misija Sibiras” yra išskirtinis jaunimo pilietinės brandos pavyzdys, telkiantis visus Lietuvos žmonės ir puoselėjantis istorinę atmintį. Kol ji gyva, tol gyvas ir mūsų pasiryžimas visomis išgalėmis ginti laisvę ir savo valstybę” – sakė Prezidentė.

Šalies vadovei ekspedicijos dalyviai padovanojo pačių pasidarytą medžio skaptavimo įnagį, kuriuo naudojosi Sibire gamindami ir statydami kryžius tremtiniams atminti.

Pažymint 25-ąsias Baltijos šalių nepriklausomybės metines prie „Misijos Sibiras“ šiais metais pirmą kartą prisijungė ir dalyviai iš Latvijos bei Estijos. Prezidentės teigimu, taip dar kartą pabrėžiama Baltijos šalių vienybė ir ypatingai paminimas sunkus trijų Baltijos sesių kelias į laisvę.

Per dešimt „Misija Sibiras“ gyvavimo metų ekspedicijose į lietuvių tremties vietas dalyvavo 200 jaunų žmonių, sutvarkyta daugiau nei šimtas lietuviškų kapinių, surengta virš tūkstančio susitikimų Lietuvos mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose.

Grįžę į Lietuvą ekspedicijos dalyviai savo įspūdžiais dalysis su visuomene, bus rengiamos fotografijų parodos, kuriamas dokumentinis filmas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė