Europos akrobatinio skraidymo čempionate E. Meleckis laimėjo auksą (video) (1)

Lietuvos komanda

Lietuvos komanda: pirmasis iš dešinės Š.Staniulis, antrasis A.Kačanauskas, trečiasis E.Meleckis, ketvirtasis D.Bleifertas | LASF nuotr.

Rumunijoje, Deva miesto padangėje baigėsi 9 Europos akrobatinio skraidymo čempionatas. Sunkiausią – ketvirtąjį (tamsų) pratimą laimėjo mūsų lakūnas Eltonas Meleckis. Šioje, asmeninės įskaitos, kovoje jis pelnė aukso medalį.

Apmaudu, kad Eltono Meleckio auksiniai ir Donaldo Bleiferto bronziniai taškai, kuriuos pastarasis iškovojo pirmajame privalomame pratime, nepritempė trečiojo įskaitinio komandos piloto Arvydo Kačanausko rezultato iki bendros komandinės trečiosios vietos. Arvydui, kaip ir kitam jo komandos draugui Šarūnui Staniuliui, sunkiai sekėsi paskutinieji, vadinamieji tamsūs pratimai, kuriuos visi pilotai apsiskraido tik išvakarėse ir tai ne ore, o mintyse.

Žvelgiant į pirmųjų programų teisėjų vertinimus, net mums Lietuvoje, buvo aišku, kad absoliutaus čempiono titulą ir komandinį auksą pasiglemš žavus prancūzų jaunimas.
Iš tiesų visa Prancūzijos komanda skrido puikiai ir kiekvieno lakūno surinkti taškai taikė į komandinį auksą: Dženas Maksas Vuiti (Jen-Max Vaultier) – absoliutus Europos čempionas (10041,33 taškai), Benua Fektas  (Benoit Faict) – absoliutus Europos bronzos medalio laimėtojas (9794,28 taškai), Tomas Libo (Thomas Libaud) – trečiojo tamsaus pratimo vicečempionas (9706,88 taškai ir 5 vieta bendroje įskaitoje), Liuasas Liovikuras (Loic Lovicourt) – bronzos medalio laimėtojas trečiajame tamsiame pratime (9636,59 taškai ir 8 vieta bendroje įskaitoje) bei Martin Leroux-Dennebouy (9543,04 taškai ir 11 vieta bendroje įskaitoje).

Vaizdas is EAC

Europos akrobatinio skraidymo čempionatas | LASF nuotr.

Antroji komandinė vieta mandagiai buvo užleista padangės šeimininkams rumunams, kuriuos jau keleri metai treniruoja Jurgis Kairys. Šio meistro auklėtinis Lašlo Ferencas (Laslo Ferencz) tapo Europos vicečempionu (9979,66 taškai).

Na, o į trečiąją ir tolesnes vietas su panašiu skraidymo technikos lygiu pretendavo net penkios komandos. Praeityje nenugalimus rusų lyderius visąlaik lenkė Ukrainos, Didžiosios Britanijos ir net Lenkijos lakūnai. Tik antroje varžybų dalyje rusų akrobatai atsigriebė ir šiek tiek priartėjo prie Ukrainos bronzinio komandos rezultato.

Didžiosios Britanijos komandos 5 vietą nulėmė vienintelės visame čempionate dalyvavusios moters Emilija Kolet (Emily Collett) stabilūs taškai. Lenkija liko 6 ir Lietuva – 7 vietose. Paskutinieji buvo šveicarai.

Kitų šalių (Belgijos, Italijos, Liuksemburgo ir Monako karalystės) pilotai dalyvavo tik asmeninėse įskaitose.

Susumavus visų pratimų rezultatus Eltonas Meleckis ir Donaldas Bleifertas stojo greta vienas kito į 9 ir 10 vietas Europos stipriausiųjų pilotų sąraše. Debiutantai Arvydas Kačanauskas buvo 40 ir Šarūnas Staniulis – 44.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Europos akrobatinio skraidymo čempionas į lietuvą parskraidino aukso medalį  | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė