„Birštono vasaros menų akademiją“ pradės džiazo meistrai ir sena komedija (0)

Birštonas | Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Birštonas | Birštono miesto savivaldybės nuotr.

Rugpjūčio pirmąją (šeštadienį) 19 val. „Birštono vasaros menų akademijos“ atidarymo koncerte Lietuvos ir užsienio džiazo meistrai kvies patirti muzikos ir kino sintezę įgarsindami vieną linksmiausių nebyliojo kino istorijoje komedijų su Haroldu Loidu „Pagaliau saugu!“ (rež. F. C. Niumejeris). Kultinę komediją gyvai įgarsins tarptautinė džiazo grupė: Dave Allen (gitara, JAV), Arkadijus Gotesmanas (perkusija, Lietuva), Heiko Remelis (kontrabosas, Estija), Kęstutis Vaiginis (saksofonas, Lietuva).

Klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti būtent šiam projektui susibūrusius aukščiausios prabos džiazo muzikantus ir stebėti „čia ir dabar“ gimstančios kūrybos procesus. Tai – tarsi savotiška muzikinė atrakcija ir nemenkas iššūkis muzikantams: improvizuojant scenoje derintis ne vien prie scenos partnerių, bet ir prie rodomo filmo.

Vienas iš filmą įgarsinančių muzikantų amerikiečių džiazo gitaristas ir kompozitorius Deivas Alenas (Dave’as Allenas) yra vienas savičiausių džiazo virtuozų, kurį dar būnant vos šešiolikos, kylančiu talentu pripažino autoritetingas JAV žurnalas „Guitar Player“.

„Kaip kompozitoriui, kino ir poezijos kalba man labai svarbi. Įdomu tyrinėti skirtingų meno rūšių panašumus ir skirtumus. Poezijoje, kaip ir džiazo muzikoje, egzistuoja ritmas, balso tembras, melodija ir forma. Be ritmikos neapsieina ir kino montažas. Filmui „Pagaliau saugu!“ muziką kūriau specialiai. Kompozicijos yra kur kas sudėtingesnės nei grojant koncerte.“ – pasakoja atlikėjas.

1923 m. sukurtas filmas „Pagaliau saugu!“ pelnė pagrindinio vaidmens atlikėjui Haroldui Loidui „nutrūktgalviškos komedijos karaliaus“ pravardę. Šioje komedijoje  atpažįstamas vienas garsiausių nebyliojo kino eros vaizdų: H. Loidas kabo dangoraižio viršūnėj virš judrios gatvės įsikibęs linkstančių laikrodžio rodyklių. Filmas sulaukė didelės sėkmės ir kritikų pripažinimo bei įtvirtino Lloydą tarp ryškiausių ankstyvojo kino figūrų. Per 34 metus trukusią kino karjerą, komikas H. Loidas (1893–1971) spėjo pasirodyti dviejuose šimtuose skirtingų komedijų. Vis tik žymiausia yra laikoma komedija „Pagaliau saugu!“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė