Vyko antrasis Kurtuvėnų regioninio parko bendruomenių forumas (0)

KRP bendruomenių forumas | rengėjų nuotr.

KRP bendruomenių forumas | rengėjų nuotr.

Liepos 28 d. Kurtuvėnų regioninio parko (KRP) lankytojų centre vietos bendruomenių atstovai, ūkininkai, gyventojai, savivaldos institucijų atstovai buvo pakviesti į antrąjį KRP bendruomenių forumą (susirinkimą). Forumas skirtas pakviesti žemės valdytojus ir naudotojus prisidėti prie darnios plėtros principus atitinkančio atvirų buveinių tvarkymo ir geros būklės palaikymo mechanizmo sukūrimo regioniniame parke, paskatinti gyventojus tradiciškai ūkininkauti.

Susirinkime buvo pristatytos bendruomenių, ūkininkų, žemės savininkų bendradarbiavimo galimybes projekte „Tvarių mechanizmų sukūrimas atvirų buveinių išsaugojimui įtraukiant vietos bendruomenes Gražutės ir Kurtuvėnų regioniniuose parkuose“ (toliau – projektas). Projektą ir jo veiklas pristatė projekto koordinatorius Darius Ramančionis. Plačiau apie tai galima paskaityti projekto lankstinuke.

Įgyvendinant projektą visoje KRP teritorijoje yra inventorizuojamos atviros buveinės. Buveinių inventorizaciją vykdo VšĮ „Gamtos paveldo fondas“. Forumo dalyviams vykdomą atvirų buveinių inventorizaciją pristatė biomedicinos mokslų daktaras Zigmantas Gudžinskas.

Atvirų buveinių inventorizacijos Kurtuvėnų regioniniame parke tikslas pagal EUNIS buveinių klasifikaciją inventorizuoti ir kartografuoti atviras buveines, įvertinti buveinių ekologinę būklę ir vertę bei joms kylančias grėsmes, pasiūlyti apsaugos bei tvarkymo priemones. Gražutės ir Kurtuvėnų regioninių parkų teritorijose turi būti inventorizuotos ir kartografuotos šiems EUNIS tipams priklausančios atviros buveinės: pelkės ir šaltiniuotos buveinės; pievų ir aukštųjų žolynų buveinės; viržynai ir krūmynai, žemyninės buveinės be augalijos arba su reta augalija, žemės ūkiui, namų ūkiui ir sodininkystei nuolat naudojamos arba neseniai naudotos buveinės; užstatytos, pramoninės ir kitos dirbtinės buveinės. Kadangi dalis atvirų buveinių savaime apauga medžiais ir krūmais, bus inventorizuoti plotus, kurie mišku (> 5 m aukščio medžiais) apaugę ne daugiau kaip 20 %, krūmais – ne daugiau kaip 40 % buveinės ploto. Vykdant lauko darbus yra fiksuojamos ekosistemoms pavojų keliančios invazinės ir svetimžemės rūšys, įvertinamas jų populiacijų dydis.

Inventorizacijos duomenys bus naudojami Kurtuvėnų regioninio parko atvirų buveinių atkūrimo ir geros būklės palaikymo tikslinės programos rengimui, kurios numatys būdus teritorijose atvirų buveinių biologinės įvairovės išsaugojimui.

Apibendrintus inventorizacijos duomenis planuojame pristatyti trečiajame KRP bendruomenių forume, kurį planuojama rengti 2015 m. lapkričio mėnesį.

Zigmantas Gudžinskas susirinkusiems pasakojo apie invazinių augalų plitimą ir naikinimo priemones. Apie invazines rūšis ir jų keliamas grėsmes galite paskaityti ČIA .

Forumo metu buvo diskutuojama bendruomenėms ir parko gyventojams rūpimais klausymus susijusiais su ūkine veikla regioniniame parke.

Forumą rengė Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, dalyvaujanti partnerio teisėmis projekte „Tvarių mechanizmų sukūrimas atvirų buveinių išsaugojimui įtraukiant vietos bendruomenes Gražutės ir Kurtuvėnų regioniniuose parkuose“, kuris finansuojamas pagal tikslinę 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo LT03 „Biologinė įvairovė ir ekosistemų funkcijos“ programą.

Tikimasi, kad bendruomenių forumas telks suinteresuotas puses aktyviai dalyvauti projekte, užtikrins projekto veiklų savalaikį įgyvendinimą bei projekto tęstinumą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė