Lietuvos zoologijos sode įsikūrė žirafiukas (video) (0)

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Kauną pasiekė neįprastas ir itin egzotiškas laukinis gyvūnas – antradienio rytą Lietuvos sieną kirsto specialus gyvūnų transportavimui skirtas automobilis – į Kaune esantį zoologijos sodą atvyko Rotšildo žirafos patinas. Lietuvos zoologijos sodas pirmą kartą Lietuvoje pradėjo vykdyti unikalią akciją – liepos 1-ąją paskelbęs, kad visus norinčius kviečia padėti ir į Kaune esantį sodą atgabenti žirafos patiną bei snieginio leopardo patelę. Dėl gerų žmonių pagalbos bei dosnių remėjų indėlio, jau rytoj, liepos 28 dieną, Kauną pasieks iš Čekijos atgabentas žirafos patinas, vardu Nafari.

Čekijoje gyvenęs žirafos patinas dar labai jaunas – gimęs 2013 metų spalį, tuo tarpu Lietuvos zoologijos sode šiuo metu gyvenančiam žirafos patinui Gudručiui eina jau 10-ti gyvenimo metai. Pasak zoologijos sodo darbuotojų, amžiaus skirtumas žirafoms – ne bėda. Svarbu, kad žirafa turėtų draugą, kadangi žirafos yra bandoje gyvenantys žinduoliai. Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė teigė, jog pati žirafa sodui nieko nekainavo: „Zoologijos sodas, esantis Čekijoje, iš kurio ir atsigabename žirafos patiną, buvo pasiruošęs dovanoti mums šį gyvūną. Pačios transportavimo išlaidos sodui, deja, buvo per didelės, todėl prašėme žmonių pagalbos. Dabar esame pasiruošę priimti naują gyvūną, sutvarkėme voljerą, pasirūpinome būtinomis sąlygomis,“ – apie pasiruošimą pasakojo specialistė.

Šiuo metu zoologijos sode gyvenanti žirafa Gudrutis yra labai draugiškas gyvūnas, noriai bendraujantis su darbuotojais ir lankytojais. Gudrutis šiuo metu yra vienas, o žirafos žinomos kaip bandos gyvūnai, tad kompanija joms – būtina. Gudrutis praeitų metų žiemą neteko savo ilgamečio draugo – žirafos patino, vardu Solo, kuris sulaukęs garbaus – 16 metų amžiaus, iškeliavo į amžinųjų ganyklų plotus. Tam, kad Kauno zoologijos sode esanti žirafa neliūdėtų likusi viena, buvo pradėta ieškoti galimybės surasti Gudručiui naują draugą.

Nepaisant būtinybės atsigabenti gyvūną, žirafos transportavimas yra labai sudėtingas, todėl trasportavimo išlaidos gali siekti net kelis tūkstančius eurų. Tiltai virš autostradų nėra pakankamai aukšti, kad stovinti žirafa tilptų po jais – tai aukščiausias žinduolis pasaulyje, o gabenant šis gyvūnas turi turėti galimybę atsistoti ir pasimankštinti. Tik kelios įmonės Europoje siūlo galimybę gabenti žirafą ir tai, kaip teigė zoologijos sodo darbuotojai, yra per brangu dabartinei zoologijos sodo situacijai. Paskelbus akciją „Tapk laukinio gyvūno globėju“ zoologijos sodas sulaukė visų neabejingų žmonių pagalbos ir surinko reikiamą sumą greičiau, negu buvo planuota. Zoologijos sodas žada visiems, skyrusiems paramą žirafos atgabenimui, ne tik galimybę nemokamai aplankyti zoologijos sodą, tačiau ir progą susipažinti su naująja žirafa iš arčiau.

Gudrutis – šiuo metu zoologijos sode gyvenantis 10 metų žirafos patinas, be draugo liūdi jau senokai. Lietuvos zoologijos sodas antrojo žirafos patino Solo neteko praeitų metų spalį. Rotšildo žirafos patinas Solo, gimęs Vroclavo zoologijos sode 1998-12-29, į Lietuvą buvo atgabentas 2006-07-19. Jam gruodį būtų suėję 16 metų, tuo tarpu kai žirafos gyvena 20 -25 metus. Lietuvos zoologijos sode pasiektas rekordas buvo 18 metų, kuriuos nugyveno žirafa Nendrė. Kitas likęs zoologijos sodo žirafos patinas – Gudrutis gimė 2004 m. rugsėjo 11 d. Lodzės zoologijos sode, Lenkijoje. Į Lietuvą Gudrutis atvyko 2006 m. Zoologijos sodas sulaukė kelių dešimčių asmenų paramos – vieni skyrė kelis eurus, kiti nustebino ir 10 ar 20 eurų sumomis.

Gudrutis – šiuo metu zoologijos sode gyvenantis žirafos patinas, gimė 2004 m. rugsėjo 11 d. Lodzės zoologijos sode, Lenkijoje. Jis į Lietuvą atvyko 2006 m. Lietuvos zoologijos sodas antrojo žirafos patino Solo neteko praeitų metų spalį. Taigi, Gudrutis be draugo liūdi jau senokai. Rotšildo žirafos patinas Solo, gimęs Vroclavo zoologijos sode 1998-12-29, į Lietuvą buvo atgabentas 2006-07-19. Jam gruodį būtų suėję 16 metų, tuo tarpu kai žirafos gyvena 20-25 metus. Lietuvos zoologijos sode pasiektas rekordas buvo 18 metų, kuriuos nugyveno žirafa Nendrė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė