LEU prasideda lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai (1)

lietuviu kalbos ir kulturos kursai_leu.lt

leu.lt nuotr.

Rugpjūčio 3 d. į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) atvyks 62 studentai iš 15 valstybių. Čia jie dalyvaus kasmetiniuose lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursuose.

Rugpjūčio 3–30 d. LEU Lituanistikos fakultete (LF) iš užsienio atvykusiems bakalaurantams, magistrantams ir doktorantams tradiciškai rengiami intensyvūs lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, kurie LEU LF organizuojami nuo 2004 metų. Nuo pat pirmųjų kursų tai puiki galimybė skleisti lietuvybę: atvykstantys studentai mokomi lietuvių kalbos, skleidžiama žinia apie Lietuvą, jos kultūrą, kalbą ir papročius.

Programa parengta pagal tris projektus: „Erasmus Intensive Language Course“ (EILC), „Lietuvių kalbos ir kultūros kursai pagal valstybių dvišales sutartis“ ir „Inovacijos lituanistikoje“.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų organizatorės, Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovės, LEU dėstytojos Vilmos Leonavičienės manymu, šiais laikais, kai susiformavusi nuomonė, kad emigracija vyksta tik viena kryptimi (iš Lietuvos), o lietuviai mokosi tik svetimų kalbų ir papročių užsienio šalyse, galime pasigirti, jog vyksta ir kitokie procesai. „Kasmet į universitetą atvyksta būrys studentų iš įvairių šalių. Jie atkeliauja turėdami įvairių nuostatų ir žinių apie Lietuvą. Kai kuriems Lietuva jau būna žinoma, jie turi asmeninių ryšių, kitiems tai – nauja patirtis. Daugelis vis dar galvoja, kad gyvename sovietinėje šalyje, o lietuvių kalbos neįmanoma išmokti. Tokius mitus griauname“, – kalba V. Leonavičienė.

Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų atidarymas vyks rugpjūčio 3 d. 11 val. LEU II rūmų aktų salėje (Ševčenkos g. 31, Vilnius). Atidarymo šventėje dalyvaus Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė