Dieveniškėse prasidės tradicinė stovykla „Mūsų šaknys baltai“ (video) (1)

musu-saknys-baltai-2011-v-strikaitytes-nuotr

„Mūsų šaknys baltai“ | V. Strikaitytės nuotr.

Liepos 29 d., 13 val. Šalčininkų r., Dieveniškių miestelyje prasidės tradicinė stovykla „Mūsų šaknys baltai“. Šią stovyklą čia jau 8-us metus iš eilės rengia Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS). Jau tradicija tapusios stovyklos rengimu Dieveniškėse, pasak jos rengėjų, siekiama priminti, kad Šalčininkų kraštas yra baltų žemės ir Lietuvos dalis bei žadinti lenkiškai ir gudiškai kalbančių tautiečių širdyse baltiškumo ugnelę. Stovyklos šūkis: „Ačiū Dievui, kad gimėme baltais!“

Stovyklos darbotvarkėje numatyta labai daug įdomios veiklos: keramikos, žalvario dirbinių gamyba, poezija, animacija, ekskursijos ir žygiai po apylinkes, baltų kalbų pamokos, baltiškos apeigos ir šv. Mišios, muzikavimas ir dainavimas, baltų karybos meno pagrindai, eitynės per miestelį su patriotiniais šūkiais ir dainomis.

Stovyklos rengėjai geru žodžiu mini Kredito unijas ir Kultūros Tarybą prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos iš dalies parėmusiems šios stovyklos rengimą. Stovyklą rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos Latvijos forumu ir Pilietinės demokratijos institutu.

Kaip ir kasmet stovykloje laukiama atvykstant jaunųjų nacionalistų iš Latvijos.

Stovykla tęsis iki rugpjūčio 2 d. popietės.

„Nedraugiškos mūsų Tautai jėgos smerkia mūsų tradicinę Dieveniškių stovyklą, šmeižia ir juodina baltiškumo ir patriotizmo idėjas,  „žmogaus teisių“ „gynėjai“ iš savo „stebėjimo institutų“ gąsdina visą Lietuvą įžvelgdami mūsų renginyje visokius -izmus… Mes nekreipiame į tai jokio dėmesio ir mūsų veiklos niekas negali sustabdyti“, – sako vienas iš stovyklos rengėjų LTJS pirmininkas Mindaugas Sidaravičius.

musus-saknys-baltai-2015

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Jorė Jorūnė:

    Šaunuoliai 🙂 Budinate Rytų Lietuvą ir keliate jaunimo pasididžiavimą lietuvybe 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė