Valstybės kontrolė: Turizmo departamentas pernai dirbo netinkamai (0)

Lietuvos turizmo ženklas

Lietuvos turizmo ženklas

Ūkio ministerijos valdomas Valstybinis turizmo departamentas pernai dirbo netinkamai ir neefektyviai išleido 753 tūkst. eurų, pareiškė Valstybės kontrolė (VK).

VK, įgyvendindama 2015 metų veiklos programą, jau atliko trečdalį šiais metais planuotų baigti finansinių (teisėtumo) auditų ir parengė jų ataskaitas. Šiandien visuomenei pateikiama ataskaita apie auditą Ūkio ministerijoje – kaip ši institucija ir jai pavaldžios įstaigos 2014 m. vykdė joms deleguotas funkcijas bei naudojo lėšas, skirtas programoms įgyvendinti.

Auditoriai vertino, kaip ir kokiomis priemonėmis ministerijai pavaldus Turizmo departamentas įgyvendino turizmo paslaugų teikėjų stebėseną ir priežiūrą. Atlikdamas šias ir kitas funkcijas departamentas panaudojo 2,6 mln. Lt. Paaiškėjo, kad jis tinkamai nevykdė turizmo paslaugų teikėjų priežiūros – neatliko jų planinių patikrinimų ir nebuvo sukūręs rizikų vertinimo sistemos, kuri padėtų įsitikinti, ar kelionių organizatoriai tinkamai vykdo savo pareigas ir atitinka jiems keliamus reikalavimus. Be to, Turizmo departamentas nebuvo parengęs įmonių konsultavimo tvarkos, kuri užtikrintų, kad kilus klausimų kelionių organizatoriai gautų kokybišką konsultacinę pagalbą.

Ministerijai taip pat pateikta pastabų dėl jai pavaldžios įstaigos Nacionalinio akreditacijos biuro veiklos. Biuras vykdė jam įstatymais nepriskirtą ekspertų mokymo funkciją.

Auditoriai suabejojo ir ministerijos atsiskaitymo su viešąja įstaiga „Versli Lietuva“ teisingumu. Įstaigai už suteiktas paslaugas sumokėta pagal vidutiniškai, o ne faktiškai sugaištą laiką paslaugai suteikti. Auditorių manymu, toks atsiskaitymas nėra teisingas, nes teikiant paslaugas skirtingiems jų gavėjams patiriamos skirtingos darbo laiko sąnaudos. Iš viso už paslaugas, skatinančias eksportą, sumokėta 763,2 tūkst. Lt.

Audito metu ministerija ir jai pavaldžios įstaigos geranoriškai atsižvelgė į auditorių pastabas ir įgyvendino jų rekomendacijas. Tačiau kai kurių klaidų ištaisyti nebeįmanoma – pinigai išleisti neracionaliai, nesilaikant teisės aktų. Be to, dėl netinkamos turizmo paslaugų tiekėjų priežiūros, yra rizika, kad valstybei gali grėsti žalą patyrusių keliautojų ieškiniai.

VK finansinius auditus visose ministerijose atlieka kasmet ir ataskaitas pateikia trečią metų ketvirtį. Šią savaitę dar bus skelbiami Švietimo ir mokslo ministerijos audito duomenys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė