S. Dariaus ir S. Girėno oro uosto100-mečio šventėje susirinko daugiau nei 20 tūkst. žiūrovų (0)

Kauno m. nuotr.

Kauno m. nuotr.

Savaitgalį tūkstančiai kauniečių dalyvavo vieno seniausių Europoje oro uosto 100-mečio proga surengtoje šventėje. S. Dariaus ir S. Girėno oro uoste kauniečius džiugino išskirtiniai aerobatikos pasirodymai ir triukai, o padangę virš Kauno nuspalvino lėktuvai, sraigtasparniai, parasparniai, skraidyklės, oro balionai bei aitvarai.

„Džiugu, jog šventėje apsilankė daugiau nei 20 tūkst. kauniečių bei miesto svečių. Viskas praėjo sklandžiai ne tik dėl gero oro, bet ir dėl sėkmingo pasiruošimo“, – kalbėjo S. Dariaus S. Girėno oro uosto direktorius Vytas Skučas.

Šventės akcentu tapo oro lenktynių „Red Bull Air Race“ krikštatėvio, vengrų piloto Peterio Besenei pasirodymas, kuris padovanojo kvapą gniaužiančius oro akrobatikos vaizdus su „Extra 330s“ lėktuvu.

Visą savaitgalį oro uoste kursavo oro taksi, debesis raižė parasparniai bei sklandytuvai, savo fantazijos vaisius pristatė savadarbių skraidyklių konstruktoriai, iš Karinių oro pajėgų lėktuvo „L410“ leidosi parašiutininkai. Pirmąją šventės dieną vainikavo muzikinis oro balionų šokis danguje.

Sekmadienį pakilią 100-mečio šventės nuotaiką palaikė parodomieji įvairių lėktuvų, skraidyklių ir parasparnių skrydžiai, taip pat vyko gaisrininkų bei motokroso entuziastų pasirodymai.

S. Dariaus S. Girėno oro uostas buvo įkurtas 1915 metais. Oro uostas pripažintas nacionalinės reikšmės valstybės saugomu urbanistiniu, inžineriniu, istoriniu paminklu. Jis įtrauktas į „Best flying destination in Europe“ (Europos įdomiausių atskristi aerodromų) sąrašą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė