Karužiškėse bus paminėtas O. Tallat–Kelpšaitės Jurskienės ir V. Mačernio atminimas (0)

Ona-Tallat-Kelpsaite-Jurskiene

Ona Tallat-Kelpšaitė Jurskienė (1895-1993) | šeimos nuotr.

Rugpjūčio 1 d. 15 val. Medvėgalio kalno (Karužiškėje, Laukuvos sen., Šilalės sav.) kapinaitėse vyks Tautos šventė skiriama 1895 m. Padievytyje gimusios Onos Tallat-Kelpšaitės Jurskienės 120-osioms gimimo metinėms.

Medvėgalio kalno giminės kapinaitėse kunigas Virginijus Pocius ir kunigas Saulius Bytautas aukos šv. Mišias už čia palaidotus ir apylinkės mirusiuosius. Po to 16 val. Onos ir Alfonso Jurskių Karužiškės sodyboje bus prisimintas poetas Vytautas Mačernis, jo artėjančios 95-osios gimimo metinės su nauja Algimanto Radzevičiaus knyga „Poetas neoromantikas Vytautas Mačernis (1921- 1944), kurią parengė ir išleido XXVII knygos mėgėjų draugijos narys Domas Akstinas, redagavo Aldona Zimnachaitė.

Veiks V. Mačernio kūrybos ir dailininko Osvaldo Jablonskio akvarelių paroda „Rašytojų tėviškės“.

Ona Tallat-Kelpšaitė Jurskienė (1895-1993) yra garsaus inžinieriaus, Lietuvos Radijo stoties įkūrėjo (1926. 06. 12), Lietuvos kariuomenės pulkininko leitenanto Alfonso Jurskio (1894-1966) ir žmona. O. Tallat-Kelpšaitė yra kilusi iš garsios Lietuvos kariuomenės kavalerijos brigados generolo Kazio Tallat-Kelpšos giminės. Jų žemės driekiasi Laukuvos valsčiaus Padievyčio ir Karužiškės kaimų teritorija. Ona, kaip generolo sesuo, paveldėjo Karužiškės dvarą su Medvėgalio kalnu. Kalno atšlaitėje yra senos giminės kapinaitės.

Vejama antrosios bolševikų okupacijos Jurskių šeima su trim vaikais – Liūtavetu Kazimieru, Snieguole Marija Ona ir Juozus Sauliumi – pasitraukė į vakarus.

2012 rugpjūčio 4 d. iš Filadelfijos į Medvėgalio kapinaites, vykdydami tėvų valią, duktė Snieguolė Marija Ona Jurskytė-Akstinienė ir jos vyras Domas Akstinas parvežė abiejų tėvų palaikus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė