G. Landsbergis: Ar premjeras A.Butkevičius vis dar vadovauja Vyriausybei? (5)

gabrielius-landsbergis-tsajunga.lt-nuotr-K100

Gabrielius Landsbergis | tsajunga.lt nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis kviečia premjerą Algirdą Butkevičių atsakyti visuomenei, ar Lietuvos Vyriausybė šiuo metu turi realų vadovą.

„Nors premjeras A.Butkevičius formaliai sugrįžo iš atostogų, tačiau iš jo vadovaujamos Vyriausybės ministrų požiūrio ir reakcijos į jo sprendimus, neatrodo, kad dabartinė Vyriausybė turėtų vadovą. Darbo partijos, tuo metu vadovaujamos Viktoro Uspaskicho, deleguotas kultūros ministras Šarūnas Birutis jau beveik prieš mėnesį paskyrė susikompromitavusį asmenį kultūros viceministru, tačiau ir toliau ignoruoja premjero reikalavimus jį atleisti. Todėl šiandien nebeaišku, kas iš tikrųjų vadovauja kultūros ministrui: ar premjeras A. Butkevičius, ar jį į pareigas delegavęs V. Uspaskichas?“ – klausia G.Landsbergis.

Pasak TS-LKD pirmininko, įtarimų dėl neskaidrumo ir protekcionizmo šleifo lydimo ir nieko bendro su kultūra neturinčio Vytauto Vigelio paskyrimas į kultūros viceministrus (jam priskirta kuruoti profesionalaus meno sritį) yra akibrokštas Lietuvos kultūros bendruomenei ir labiau primena neskoningą politinio absurdo teatrą.

„Šiandien kultūros srityje yra daug iššūkių – nuo informacinės erdvės apsaugos, regioninės kultūros atskirties, paveldo aktualizavimo iki sąlygų kultūros darbuotojams gerinimo. Tačiau tenka apgailestauti, kad nuo pat šios Vyriausybės formavimo pradžios su chaotiška kultūros ministrų paieška, daugiau girdime ne apie iniciatyvas ir darbus, bet apie diplomus klastojusius viceministrus, interesus supainiojusius ministro komandos narius ir kitus skandalus“, – apgailestavo G. Landsbergis.

Alkas.lt primena, kad liepos 27 d. premjeras A. Butkevičius po pokalbio su Kultūros ministru Š. Biručiu nusprendė, kad Kultūros viceministras V. Vigelis turi būti atleistas dar šią savaitę, nes ši pagal koalicijos sutarimą kandidatūra turėjo būti derinama su juo, tačiau tai nebuvo padaryta. A. Butkevičius pareiškė, kad A. Vigelis buvo paskirtas neteisėtai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė