Premjeras A. Butkevičius pareikalavo atstatydinti kultūros viceministrą (1)

A.Butkevičius | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Algirdas Butkevičius | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Liepos 27 d. premjeras Algirdas Butkevičius po pokalbio su Kultūros ministru Šarūnu Biručiu nusprendė, kad Kultūros viceministras Vytautas Vigelis turi būti atleistas dar šią savaitę, nes ši pagal koalicijos sutarimą kandidatūra turėjo būti derinama su juo, tačiau tai nebuvo padaryta. A. Butkevičius pareiškė, kad A. Vigelis buvo paskirtas neteisėtai.

Savo ruožtu kultūros ministras Šarūnas Birutis pareiškė, kad tolesnį viceministro V. Vigelio likimą spręs jį delegavusi Darbo partijos taryba. 

Buvęs švenčionių rajono meras Kultūros viceministru buvo paskirtas liepos 2 d. premjerui atostogaujant.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo nusprendusi, kad  būdamas Švenčionių meru V. Vigelis kartu su kitu savivaldybės pareigūnu supainiojo viešus ir privačius interesus už valstybės pinigus vykdamas į tarptautinę aplinkos apsaugos parodą Paryžiuje. Be to būdamas neblaivus, V. Vigelis netinkamai elgėsi lėktuve ir dėl to buvo išlaipintas.

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis tokį paskyrimą vertina kaip galutinį kultūros ministerijos sukompromitavimą, į aukštus politinius postus paskiriant artimųjų ratui priklausančius asmenis, nepaisant nei jų kompetencijų, nei moralinių savybių.

V. Juozapaitis paragino premjerą ištirti padėtį Kultūros ministerijoje iš esmės

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. V. Juozapaitis teigiamai įvertino Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus principingumą bei ryžtą įpareigoti Kultūros ministrą atleisti iš kultūros viceministro pareigų neskaidrios reputacijos politinio (asmeninio) pasitikėjimo politiką V. Vigelį ir paragino premjerą nesustoti bei ištirti susidariusią padėtį Kultūros ministerijoje iš esmės.

„Toks Premjero A. Butkevičiaus žingsnis teikia vilčių, kad pagaliau bus atkreiptas reikiamas dėmesys į Kultūros ministerijoje vykstančius procesus, kurių dėka ši valstybinė įstaiga prarado pagarbą, autoritetą bei pasitikėjimą kultūros ir meno bendruomenės akyse. Tikiuosi, kad Ministras Pirmininkas neapsiribos vieno asmens problemos sprendimu, o pareikalaus ministro Š. Biručio atsakomybės visų neskaidrių procesų, vykstančių kultūros ministerijoje ir jai atskaitingose įstaigose atžvilgiu,” – sako prof. V. Juozapaitis

Pasak jo, informacijos apie Kultūros ministerijoje suvešėjusias nepotizmo, protekcionizmo bei galimos korupcijos apraiškas viešojoje informacinėje erdvėje yra daugiau nei pakanka.

V. Juozapaitis išreiškė viltį, kad ne tik Premjeras A. Butkevičius, bet ir už teisėsaugą šalyje atsakingos institucijos imsis visų priemonių, užtikrinsiančių šios įstaigos skaidrų darbą, nuo kurio priklausys ir Lietuvos visuomenės pasitikėjimas valdžios institucijomis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: G. Landsbergis: Ar premjeras A.Butkevičius vis dar vadovauja Vyriausybei? | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė