Paroda apie medžioklę Žagarės regioninio parko lankytojų centre (0)

Žagarės regioninio parko lankytojų centro nuotr.

Žagarės regioninio parko lankytojų centro nuotr.

Žagarės regioninio parko lankytojų centre, Žagarės dvaro rūmuose galima aplankyti įspūdingą Lietuvos medžioklės ir žvejybos trofėjų parodą, kurią sudaro daugiau nei 1200 eksponatų. Ši paroda – vienas iš Kultūros sostinės renginių Žagarėje.

Parodoje eksponuojami danielių, muflonų, dėmėtųjų elnių ragai, daugiau kaip 100 šernų ilčių, barsukų, lapių, mangutų, bebrų, vilkų, meškų, šakalų, lūšių kaukolių, meškų, vilkų kailių. Bet daugiausia čia europinių stirninų ragų – net 548 poros, daugiau kaip 300 iš jų apdovanota medaliais.

Antrą vietą pagal gausą užima tauriųjų elnių ragai, kurių galima pamatyti 258 poras. Taip pat eksponuojami ir 35 briedžių ragai. Be šių mūsų krašto gyvūnų ypač didelio lankytojų dėmesio sulaukia Didysis  Afrikos penketas: liūtas, leopardas, dramblys, raganosis ir buivolas. Jį sumedžiojo vienas žinomiausių Lietuvos medžiotojų, medžioklės trofėjų ekspertas, selekcininkas ir lektorius, tarptautinio safario klubo narys Antanas Truskauskas. Jis buvo pirmasis lietuvis, sumedžiojęs dramblį ir leopardą, ir 2009 m. tarptautiniame safario klube įregistravęs sumedžiotą Didįjį Afrikos penketą.

Pirmąją medžioklės trofėjų parodą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija surengė 1963 metais. Tada joje buvo eksponuojamos tik trys poros tauriųjų elnių, viena briedžio, apie dešimt porų stirninų ragų, dvi poros šernų ilčių, keletas vilkų ir lūšių kailių. O nuo 1984 metų įvyko šešios respublikinės parodos Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Trakuose, Vilniuje.

Žagarės dvaro rūmuose parodą galima aplankyti jau beveik 2 mėnesius. Direkcijos darbuotojų skaičiavimu šią parodą jau aplankė apie 20 000 žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Ypač didelio dėmesio paroda sulaukia Žagarėje vykstančių Kultūros sostinės renginių metu.

Paroda veiks iki š.m. rugpjūčio 24 d. Tad visus, dar nespėjusius jos aplankyti, Žagarės regioninio parko lankytojų centras kviečia suskubti.

Parodos darbo laikas: I-V 8.00 – 18.00    VI-VII 11.00 – 16.00. Adresas: Žagarės regioninio parko direkcija, Malūno g. 1, Žagarė, Joniškio raj.

Žagarės regioninio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė