Rumunijoje vyksta Europos akrobatinio skraidymo čempionatas (video) (0)

„Red Bull“ Extra 330 SC - populiariausias akrobatinis lėktuvas pasaulyje | rengėjų nuotr.

„Red Bull“ Extra 330 SC – populiariausias akrobatinis lėktuvas pasaulyje | rengėjų nuotr.

Rumunijoje, Deva miesto padangėje šiuo metu vyksta 9 Europos akrobatinio skraidymo čempionatas. Dėl čempiono titulo kovoja 46 lakūnai iš 12 šalių.

Kadangi komandą privalo sudaryti ne mažiau kaip 3 lakūnai, italų ir belgų atstovai varžysis tik asmeninėse įskaitose, o lietuviai pirmąkart po pertraukos – komandinių kovų dešimtuke.

Du lietuvių lakūnai Eltonas Meleckis ir Donaldas Bleifertas šios kategorijos Europos čempionatuose 6 metus atstovavę asmeninėse įskaitose pagaliau skrenda komandos sudėtyje, nes į savo ratą įsileido 2 jaunesnius sparno brolius Arvydą Kačanauską ir Šarūną Staniulį.

Pagal išankstinius pirmosios programos teisėjų vertinimo duomenis Donaldui Bleifertui pavyko pagauti sėkmės paukštę.  Jį aplenkė tik du garbingi varžovai – prancūzas Žanas Maksas Vučis (Jean-Max Vautier), skrendantis lėktuvu CAP 231, ir padangės šeimininkas, rumunas Lašlo Ferencas (Laszlo Ferencz), skredantis Extra 330 SC.

Eltono Meleckio nevykusiai ištrauktas pirmojo skrydžio burtas jį nustūmė į 21 lentelės vietą. O čempionato debiutantai Šarūnas Staniulis ir Arvydas Kačanauskas sugebėjo beveik nenutolti nuo Eltono ir užimti atitinkamai 25 ir 30 vietas.

Lietuvos komanda Europos akrobatinio skraidymo čempionate: pirmasis iš kairės – Arvydas Kačanauskas, antrasis – Šarūnas Staniulis, trečiasis – Eltonas Meleckis, ketvirtasis – Donaldas Bleifertas | rengėjų nuotr.

Lietuvos komanda Europos akrobatinio skraidymo čempionate: pirmasis iš kairės – Arvydas Kačanauskas, antrasis – Šarūnas Staniulis, trečiasis – Eltonas Meleckis, ketvirtasis – Donaldas Bleifertas | rengėjų nuotr.

Iš dalyvių sąrašo matyti, kad mėgiamiausias lėktuvas yra vokiškas Extra 330 SC. Čempionate juo skrenda net 19 sportininkų.

Antrąją vietą populiarumu užima prancūzų kilmės lėktuvas CAP 232 SC. Pavieniai sportininkai varžosi nauju vokiškuoju konkurentu Xtreame Air X42. Kiti – vėlesnės modifikacijos lėktuvais Extra 300 L, Extra 300 S bei gerokai senstelėjusiais rusiškais Su-31, Su-29 bei Su-26. Pastaruoju skrenda būtent lietuviai.

Tiesa, vienas iš mūsiškių, tai yra Š. Staniulis sugebėjo neprašytas įsiveržti ne tik į Lietuvos komandą, bet ir į Europą su nuosavu lėktuvu Extra 300 L. Panašu, kad po šio čempionato pilotas įsigeis dar ir „plunksnas“ pamainyti į naujesnes.

Tuo tarpu Kaune šiandien skamba visokiausio plauko dangaus instrumentų muzika, kuri kviečia visus aviacijos patriotus į didžiausią šalies šventę paminėti Aleksoto oro uosto 100 metų sukaktuves.

Čia taip pat dangų skros populiarusis akrobatinis lėktuvas Extra 330 SC. Juo skraidys pats geriausias Red Bull oro lenktynių meistras, vengrų lakūnas Peteris Besenejas (Peter Besenyei).

Kitus šventės reginius pasirinkite iš programos ir įsijunkite į bendrą Aleksoto žemės ir dangaus šurmulį!

Sventes-programa

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė