V. Juozapaitis: Premjeras turi pareikalauti Š. Biručio atsakomybės (0)

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vytautas Juozapaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, TS-LKD Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis, reaguodamas į šiandien žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie galimas nepotizmo ir protekcionizmo apraiškas Kultūros ministerijoje, ragina Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių imtis visų įmanomų priemonių, apsaugant valstybės instituciją nuo asmenų, kompromituojančių bei diskredituojančių ne tik pačią Kultūros ministeriją, bet ir visą Vyriausybę.

„Paviešinti faktai apie kultūros ministrui Šarūnui Biručiui pavaldžių valstybės tarnautojų privačius ryšius, neskaidriai skirstomas valstybės lėšas, kelia rimtą abejonę dėl ministro tinkamumo toliau eiti šias pareigas. Labai gaila, tačiau anksčiau kilę įtarimai dėl buvusios Š. Biručio patarėjos Erikos Furman taip ir nebuvo išsklaidyti, o buvęs viceministras Darius Mažintas, ministro pavedimu tiesiogiai kuravęs Kultūros tarybos darbą, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą. Nei vienu, nei kitu atveju Š. Birutis, užuot inicijavęs tarnybinį patikrinimą ne tik neprisiėmė atsakomybės, tačiau visais įmanomais būdais ciniškai slėpė šių pareigūnų veiksmus“, – sako prof. V. Juozapaitis.

„Šiandien į viešumą iškilus faktams apie kitos ministro Š. Biručio patarėjos Audronės Misiukonienės sąsajas su kultūros atašė Aleksandru Šimeliu bei paskirtas valstybės lėšas su šiuo pareigūnu susijusiems juridiniams asmenims, gavusiems biudžetinį finansavimą kartu su buvusio viceministro D. Mažinto įsteigta viešąja įstaiga, Kultūros ministerija labiau panašėja į valstybės lėšų užvaldymo įrankį, kuriuo naudojasi galimai nesąžiningi įstaigos pareigūnai“, – pažymi Seimo narys.

Atsižvelgus į šias aplinkybes bei ministro Š. Biručio apsisprendimą į viceministro pareigas paskirti neskaidrios reputacijos asmenį Vytautą Vigelį, taip pat į šių asmenų visiškai nepagrįstą ketinimą reorganizuoti Kultūros ministeriją, prof. V. Juozapaitis kreipiasi į Ministrą Pirmininką, prašydamas sustabdyti tokius Š. Biručio valstybės kultūros politiką diskredituojančius veiksmus ir pareikalauti jo politinės atsakomybės.

„Tikiuosi, kad premjeras A. Butkevičius parodys tvirtą valią ir sustabdys ne tik nekompetentingų, bet ir nesąžiningų pareigūnų veiksmus, kurie užtraukia didžiulę gėdą Kultūros ministerijoje dirbantiems žmonėms ir nepasitikėjimą visa Vyriausybe“, – sako Seimo narys.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė