„Mokslo sriuba“: Alkis ryja ne pilvą, o smegenis? (video) (0)

mokslo-sriuba-mokslosriuba.lt nuotr

„Mokslo sriuba“ | mokslosriuba.lt nuotr.

Tikriausiai dar niekada nematėte nusivylusios namų šeimininkės, kuri virtų sriubą du – tris metus. Jeigu atsakėte „Nemačiau“, pats metas Jus supažindinti su televizijos laidos „Mokslo sriuba“ savanorių komanda, kuri intensyviai verda šią sriubą jau nuo pat 2012 metų. Tačiau jie toli gražų ne nusivylusios namų šeimininkės. Be „Mokslo sriubos“ šių žmonių gyvenimas būtų gana nuobodus ir pilkas. Jeigu dar nesupratote, išbraukite sriubą iš savo „meniu“ ir suprasite, na o jeigu sriubą valgote kiekvieną dieną, manome, jog kartais net nesusimąstote, iš ko ji pagaminta, tad šįkart metas padaryti išimtį – panagrinėkime „Mokslo sriubos“ sudedamasias dalis.

„Mokslo sriuba“. Kas tai? Ar galiu ją suvalgyti? Išalkau

Tikrai ne! Na, geriau pagalvojus, gali, tačiau pirma paskaityk kaip, nes nenorime, jog atsidurtumei ligoninėje. „Mokslo sriubą“ galima valgyti akimis ir ausimis, nes tai keista, įdomi, nuotaikinga ir kerinti internetinė televizijos laida. „Mokslo sriubą“ kuria paprasti jauni žmonės savanoriai, didžiąją dalimi studentai, susibūrę į komandą su tikslu – populiarinti mokslą visuomenėje. Pagrindinis šios komandos tikslas – mokslo populiarinimas, siekiant kelti visuomenės sąmoningumą, plėsti žinių visuomenę. Supažindinti tautą su mokslo ir technologijų dabartimi, praeitimi ir ateitimi, sudėtingus dalykus pateikiant paprasta, suprantama ir įdomia kalba. Kodėl „Mokslo sriuba“ įdomi žiūrovams? Paprastai pasakius todėl, jog stengiamasi informaciją pateikti paprastais žodžiais, įdomiai iliustruojant vaizdais iš viso pasaulio. Vienos laidos kūrimui skiriamos dvi savaitės, o tai leidžia „Mokslo sriubos“ komandai pakankamai įsigilinti į temą, jog sugebėtų ją kūrybiškai atskleisti. Pagrindiniai ingredientai aiškūs. Jiems tu nealergiškas? Ne? Puiku, keliaujame toliau!

Kiekviena sriuba prasideda nuo idėjos

Norėdami sužinoti, nuo ko prasidėjo „Mokslo sriuba“, kalbinome šios sriubos pradininką – virtuvės šefą Igną Kančį. Pasirodo, jog ši linksma internetinė televizijos laida gimė neatsitiktinai. Ignas kartu su bendraminčiais jau nuo pat pradžių domėjosi medija – „Mokykloje su klasiokais subūrėme filmukų studiją „Anti“ , po to ją pavadinome „Kino kvantas“ . Kūrėme vaidybinius, dokumentinius filmukus. Tai buvo įdomu. Mokslo sriubos idėja kilo ne per vieną dieną. Daugeliui mokslas atrodo kažkas sudėtingo ir neįdomaus. O iš tiesų mokslas savyje talpina meilę, skalūnų dujas, robotus – ką tik nori. Kiekviena tema savaip nustebina, nes „Mokslo sriubą“ verda smalsūs žmonės.“ – pasakoja „Mokslo sriubos“ įkūrėjas.

Kokio skonio „Mokslo sriuba“  bus ateityje – paslaptis

„Mokslo sriubos“ vadovas paklaustas kokia yra šios internetinės televizijos laidos vizija ir ateities planai, staiga pasidarė paslaptingas – „Kiekvienas savaip įsivaizduojame kaip turi atrodyti „Mokslo sriuba“ , o kiekvienas naujas komandos narys ateina su savo idėjomis. Tegul planai ir vizijos lieka „Mokslo sriubos“ komandos viduje. Kai tai įgyvendinsim, tikrai pamatysit.“

Be virėjų „Mokslo sriubos“ virtuvė – ne virtuvė

Kiekvienai virtuvei reikalingi virtuvės darbuotojai, „Mokslo sriubos“ virtuvė – ne išimtis. Pasirodo, jog šią sriubą virti ne taip ir paprasta. Ignas Kančys mums pasakoja, jog „Mokslo sriubos“  virtuvei reikalingas didelis pulkas savanorių, kurie išmanytų daug skirtingų virtuvių – „Esame suformavę savanorių komandas pagal veiklas, pavyzdžiui, laidų tekstų komanda, socialinio tinklo „Facebook“ turinio komanda, reklamos komanda, rėmėjų paieškos komanda. Veiklas koordinuoja koordinatoriai ir kiekviena komanda turi savo planus ir tikslus, stengiasi judėti į priekį.“ Kaip pasakoja Ignas, „Mokslo sriuba“ yra erdvė savirealizacijai, pasaulio pažinimui, tobulėjimui – „Mokslo sriuba yra žiniasklaidos priemonė. Tai suteikia daug galimybių. Įdomu paimti interviu iš geriausių Lietuvos protų, pažvelgti į laboratorijas ir susigaudyti kur link juda pasaulis. Pas mus nėra vadovaujančių ir nusprendžiančių už kitus, esame atviri kiekvieno mintims. Mokslo sriuboje gali būti aktyvus savanoris, net jei gyveni Australijoje. Daug veiklų vyksta kompiuteriu. Taip pat, čia gali sau susikurti darbo vietą. Vieniems tai patinka, o kiti iš šios komandos pasitraukia.“ Nori „Mokslo sriubą“ pabandyti pamaišyti ir tu? Prisidėk prie „Mokslo sriubos“ jau šiandien!

Sėdi mokyklos ar universiteto suole tarp keturių sienų, per dieną išklausai apie septynias valandas monotoniško mokytojo ar dėstytojo balso ir manai, jog mokslas užknisa juodai? O jeigu pasakytume, jog mokslas jėga? Sakai, bepročiai? Turi puikią galimybę pakeisti savo požiūrį į mokslą ir išmokti to, kas vyksta už mokyklos ar universiteto sienų! Mokslo populiarinimo TV laida „Mokslo sriuba” ieško Tavęs!

Savanorių registracija ei. paštu savanoriai@mokslosriuba.lt

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė