Klaipėdoje prasideda jūros šventė (dienotvarkė) (0)

Klaipėdos m. nuotr.

Klaipėdos m. nuotr.

Liepos 24–26 dienomis į renginį baltų burių mieste kviečianti Jūros šventė bus dar dosnesnė. Didžiosiose šventės scenose – Kruizinių laivų terminale ir Atgimimo aikštėje – visas šventės dienas vyks įspūdingų koncertų maratonas, Jono kalnelyje šoks fontanai, o Teatro aikštė taps netikėta poilsio oaze.

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir vėl globojama gražiausia jūrinė tradicija į Klaipėdą pakvies jau 56-ąjį kartą,kurios renginiai kvies pasinerti į išskirtinę trijų dienų renginį.

Vaikus sveikins Burinukas

Balta ir skani lyg cukraus vata, šįkart Jūros šventė dar dosnesnė mažiesiems. Pirmą kartą šventėje bus pristatytas specialiai Jūros šventei sukurtas vaikų personažas – Burinukas.

„Jūros šventė išskirtinė savo tradicijomis. Tikimės, kad vieną jų pradedame kurti jau šiandieną. Burinukas – naujas ir ilgai brandintas Jūros šventės personažas, skirtas vaikams ir jų erdvei šventiniame šurmulyje. Šis unikalus ir žaismingas personažas kiekvienais metais Klaipėdą aplankys tik Jūros šventės metu. Jo istorija ir kelionių nuotykiai – unikalioje ir spalvingoje knygelėje „Burinuko istorija“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė. Nors Burinuko personažą sukūrė šventės rengėjų „Klaipėdos šventės“ komanda, kad naujasis šventės personažas atgytų, buvo pasitelktos papildomos kūrybinės pajėgos. „Burinuko istoriją“ surašė Nijolė Kepenienė, mažąjį herojų nupiešė – Vilhelmas Giedraitis.

„Burinuko uostas“ įsikurs aikštelėje prie „Meridiano“ krantinės. Šioje erdvėje vaikų lauks edukaciniai užsiėmimai jūrine tema, įvairios pramogos, muzikiniai pasirodymai, o svarbiausia – susitikimai su pačiu Burinuku. Susipažinti su Burinuku vaikai galės dar iki Jūros šventės įsigydami naują ir spalvingą knygelę – „Burinuko istorija“.

Stebins kitokia Teatro aikštė

Didžioji Jūros šventės naujiena – magiška Teatro aikštė. Trims Jūros šventės dienoms klaipėdiečiams ir miesto svečiams įprasta erdvė virs neatpažįstama ir gaivia oaze. Pavargusius nuo dienos karščių Teatro aikštė kvies poilsiui, o naktimis lauks išsiilgusių romantikos.

„Jūros šventės šurmulyje visada norėjome sukurti kitokią – poilsio erdvę, kurioje dienomis būtų galima grožėtis žaliuojančiais augalais, fontanais ir valgyti ledus, o vakarais mėgautis spalvingu fontanų šou, o gal ir milžiniška mėnulio pilnatimi. Tikimės, kad kitokia Teatro aikštė taps jaukia vieta įdomiems meniniams projektams ir ateityje“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Penktadienį Teatro aikštę šildys bardų – Nedos Malūnavičiūtės, Olego Ditkovskio, Andriaus Kulikausko balsai. Šeštadienį Jūros šventės svečius džiugins džiazuojanti solistė Eglė Petrošiūtė su spalvinga internacionaline muzikantų palyda.

Muzika sklis visame senamiestyje

Koncertinis-pramoginis šventės veiksmas koncentruosis dvejose pagrindinėse scenose – Kruizinių laivų terminale ir Atgimimo aikštėje.

„Muzikinės programos sudarymas visada labai įdomus, tačiau nepaprastai sudėtingas procesas. Pagrindinis mūsų noras – pateikti skanų, netikėtą ir gaivų muzikinį kokteilį“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė. Penktadienio muzikinę programą Kruizinių laivų terminale pradės Jūros šventės partnerio – LRT Televizijos pristatomas „Auksinio balso“ finalininkų koncertas. Po griausmingos geriausių balsų puokštės, vakarėjant estafetę perims Mantas Jankavičius, kuris Jūros šventės svečiams dovanos savo kūrinius. Prieš vidurnaktį sceną sudrebins elektroninės muzikos duetas „Golen Parazyth“, o naktinėti šventės dūzgėse kvies klaipėdietis DJ Averjano.

Atgimimo aikštė ir vėl virs siautulinga šokių aikštele, o vakarą vainikuos rokenrolo grupės „Big Al&The Jokers“ (Latvija) koncertas.

Ilgiausią ir turtingiausią renginiais Jūros šventės dieną, šeštadienį, Atgimimo aikštės muzikinę programą pristatys telekomunikacijų bendrovė „Balticum“, kurioje grupės „Biplan“ ir „Rebelheart“. Jūros šventei žengiant į naktinį laiką, vakarą tęs Jūros šventės dūzgės kurioms diriguos Vladas Straupas.

Kruizinių laivų terminale publikos lauks itin gausi muzikinių skonių banga, kurią sukels Jūros šventės mecenato „Švyturys-Utenos alus“ koncertas. Jį pradės „Švyturio“ „Klaipėdos ateities“ stipendijos laureato solisto Stepono Zonio pasirodymas. Iš karto po jo, susirinkusių lauks Lino Adomaičio ir Merūno Vitulskio pasirodymas.

Dar daugiau energijos Kruizinių laivų terminalo scenoje paskleis didžioji Jūros šventės žvaigždė, 2009 m. Eurovizijos konkurso laureatas – Aleksandras Rybakas. Kartu su juo scenoje pasirodys ir Lietuvos atstovas Eurovizijoje – Donatas Montvydas, kuris pratęs šventinį koncertą. Vakarą vainikuos šokių aikšteles pripildantis elektroninės muzikos duetas – „Electonic I“.

Šeštadienio vakarą, skristi į naktį kvies Jūros šventės partnerio – nevyriausybinės organizacijos „Klaipėdos demokratinė moterų kolegija“ jau antrą kartą rengiamas dainuojamosios poezijos ir bardų vakaras – „Skrydis į naktį“. Dainuojamąją poeziją pristatys daugelis gerai žinomų bardų, tarp kurių – Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas su draugais, Saulius Bareikis, Vytautas Kernagis jaunesnysis, „Baltos varnos“, Linas Švirinas ir kiti.

Fontanai šoks dar ryškiau

Skambiausia ir ryškiausia Jūros šventės naujiena prieš metus tapę šokantys fontanai Jūros šventės svečius džiugins ir šį kartą. Ryškų ir skambų Jūros šventės akcentą ir šiais metais miestui dovanoja ilgametis šventės partneris AB „Klaipėdos nafta“.

„Prieš metus šokančių fontanų šou gimė iš meilės jūrai. Šį kartą fontanai ir vėl skirti meilei – nepaprastai ir Baltijos jūros simboliu tapusiai Jūratės ir Kastyčio istorijai, kurią išvysite ir išgirsite kitaip“, – sako Romandas Žiubrys. Fontanai Jono kalnelyje šoks du Jūros šventės vakarus – penktadienį ir šeštadienį, nuo 22.30 val.

Burlaiviai sugrįš su „Baltic Sail“ vėliava

2015-aisiais Klaipėdą paskelbus baltų burių uostu, miestas ir vėl ruošiasi priimti didžiuosius burlaivius. Plukdydami „Baltic Sail“ vėliavą burlaiviai sugrįžta į Jūros šventę.

„Mes nepaprastai džiaugiamės, kad Klaipėda pamažu tampa jaukiais burlaivių namais, svetingu ir patraukliu uostu, laivus priimančius visus metus. Tikiu, kad mūsų visų bendras darbas yra sėkmingi žingsniai stiprinant Klaipėdos kaip jūrinio miesto įvaizdį ir ruošiantis didžiajai 2017-ųjų metų regatai“, – sako R. Žiubrys.

Jūros šventės metu klaipėdiečiai bei miesto svečiai galės išvysti, aplankyti bei pasiplaukioti Lietuvos, Lenkijos, Olandijos ir Ispanijos burlaiviais. Anot organizatorių, neabejotinai įspūdingiausias iš atvykstančių laivų – „Nao Victoria“, kuris yra tiksli Fernando Magelano flotilės burlaivio, vienintelio grįžusio iš pirmosios ekspedicijos aplink pasaulį ir įrodžiusio, kad žemė apvali, kopija.

Puošimės baltai

Į renginį baltų burių mieste kviečiantys šventės organizatoriai ragina puoštis baltai, o norinčius išsiskirti ragina įsigyti unikalios šventės atributikos.

Jūros šventės suvenyrų – marškinėlių, knygelių „Burinuko istorija“, tušinukų, medžiaginių maišelių, magnetukų nuo liepos 13 d. bus galima įsigyti VšĮ „Klaipėdos šventės“ buveinėje, adresu Šaulių g. 32, o šventės metu informacinėse palapinėse, kurios įsikurs prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (Danės g. 19) bei Kruizinių laivų terminale.

Jūros šventės 2015 knygelės, kurioje bus pateikta ne tik išsami informacija apie visus šventės renginius, naujienas, atrakcijas bei vertingi nuolaidų kuponai su kuriais visą šventės tributiką bus galima įsigyti žymiai pigiau, kaina vos 0,50 EUR.

Jūros šventės 2015 knygelę taip pat bus galima įsigyti šventės partnerės „Tiketos“ kasose prekybos centre „Akropolis“ Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune.

Jūros šventė jau tarptautinė

Sulaukusi išskirtinio dėmesio, gražiausias jūrines tradicijas puoselėjanti šventė apdovanota specialiu Europos Festivalių Asociacijos ženklu „Europe for Festivals, Festivals for Europe“ (EFFE) ir tapo šio judėjimo nare. Tarptautinė festivalių komisija jau 56-ąjį kartą vyksiančią didžiausią vasaros fiestą įvertino kaip reikšmingą ilgaamžę jūrinę tradiciją, stiprinančią Klaipėdos, kaip jūrinio miesto įvaizdį, pristatančią aukštos meninės kokybės renginius.

Vainikus jūrai ir jūrininkams plukdys ir burinis laivas

Jūrininkų pagerbimo ceremonija, kurioje kasmet pagerbiami žuvusieji jūroje, visi savo darbais ir žygiais garsinę Lietuvą, kūrę jūrines tradicijas ir jūrinės valstybės pamatus, puoselėjantys mūsų šalies jūreivystės istoriją.

Šiemet, kaip eilę metų, antrąją Jūros šventės dieną, liepos 25-ąją, šeštadienį, laivai ir laiveliai 12 val. atsišvartuos nuo krantinių ir rikiuosis į bendrą laivų koloną, kurią ves Karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“. Laivų kolona plauks 3-4 km nuo uosto vartų į atvirą jūrą vakarų kryptimi, toliau pasisuks į šiaurę ir dar 3 km plauks iki vietos. 13.00 val., vienu metu, iš visų laivų gėles ir vainikai bus nuleisti į vandenį.

Du karinių jūrų pajėgų laivai „Kuršis“ ir „Šakiai“ bei burlaivis „Eldorado“ plukdys aukščiausius šalies vadovus, kitus oficialius asmenis ir Jūros šventės rėmėjus.

„Smiltynės perkėlos“ keltas „Kintai“ lydės visą laivų rikiuotę iki jūros vartų. Juo galės plaukti visi norintys klaipėdiečiai ir miesto svečiai nemokamai. Keltas „Kintai“ nuo 12.00 val. iki 12.20 val. lauks keleivių Šiaurinio rago prieplaukoje.

Nebijančius jūros bangų supimo ir norinčius plaukti bendroje laivų rikiuotėje į vainikų nuleidimo vietą atviroje jūroje, nemokamai plukdys Mažųjų laivų savininkų asociacijos pramoginiai laiveliai. Jie keleivių lauks išsirikiavę nuo pėsčiųjų tilto palei Danės krantinę Šiauriniame rage. Pirmenybė teikiama keleiviams su gėlėmis.

Pagerbti žuvusius jūroje šiemet iš Klaipėdos uosto išplauks 29 laivų rikiuotė.

Ketvirtadienis, liepos 23 d.
11.00-15.30 Kūrybinės dirbtuvės po atviru dangumi „Keliam bures!“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba Smiltynėje)
14.00 9-asis tarptautinis seminaras „Jūra ir vaikų literatūra“
(Klaipėdos apskrities viešoji I.  Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)
14.30 Jūrininkų pagerbimo ceremonija
(Smiltynė, prie „Albatroso“ paminklo ir Lietuvos jūrų muziejuje)
17.30 Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ paroda „Fiesta baltų burių mieste“
(Klaipėdos galerija, Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4)
Penktadienis, liepos 24 d.
9.30 9-asis tarptautinis seminaras „Jūra ir vaikų literatūra“
(Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)
12.00 Jūros šventės mugės atidarymas
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago))
12.00 Projektas „Skonių gatvė: ateik, pajusk, išbandyk“
(Turgaus g. Jono kalnelio link)
12.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas
(Aikštė Pilies g. 2/4)
12.00 Interaktyvios pramogos su „Teo“: galingas ir nemokamas „Wi-Fi” visoje Jūros šventės teritorijoje, išmanusis infocentras ir daugybė kitų pramogų
(Jūros šventės teritorija, Turgaus g. )
12.00–19.00 BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)
12.00 Interaktyvios pramogos su „Fortum“
(Žvejų g. 24)
12.00–22.00 Išvykos į jūrą: plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“.
Pramoga mokama
(Krantinė prie Pilies tilto)
14.00 Paroda „Tarp vandens ir debesų“, skirta Lietuvos buriuotojų sąjungos 80-mečiui
(Turgaus g. )
15.00 Jūrininkų alumni. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventų susitikimas su Alma Mater
(Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7)
15.00,
17.00,
19.00
Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“.
Pramoga mokama
(Kruizinių laivų terminalas)
16.00 Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija pristato: Žvejų krantinės atidarymas
(Danės g., Šiauriniame rage)
16.00 Nikolajaus Smelyj medžio drožinių paroda „Jūrinis mazgas“
(Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7)
18.00 KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJA PRISTATO: Jūros šventės eisena „Fiesta žengia į miestą“
(J. Janonio g., Herkaus Manto g., Tiltų g., Daržų g., Kruizinių laivų terminalas)
18.00–2.00 Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu
(Pagalbos punktai: Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Kruizinių laivų terminale)
18.00–2.00  Tarptautinio plenero ,,Žemaitijos saulė“ parodos atidarymas
(Baroti galerija, Aukštoji g. 1)
18.00–20.00 Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose…“
(Daržų g. 18)
19.00 Jūros šventės 2015 atidarymas
(Kruizinių laivų terminalas )
19.00–23.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTELĖS ATIDARYMAS. Dalyvauja: linijinių šokių mokykla „Linedance.LT“, linijinių šokių klubai „Gargždė“, „Treelegs“, „Canto“, šokių klubai „Tavo šokis“, „Rueda“, rytietiškų šokių studija „Rytų deivė“, šokių studijos „HopHop“, „Fuego“
(Atgimimo aikštė)
20.00–22.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Dalyvauja: Marijus Kučikas, muzikos grupė „Voicelles“
(Pakyla Turgaus g.  )
20.00–1.00 Jūros šventės eisenos eksponatų paroda
(Piliavietės aikštė)
20.00 Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „KYBARTAI“ koncertas
(Teatro aikštė)
20.30–1.00 MAGIŠKA TEATRO AIKŠTĖ.
20.30–21.10 Bardų koncertas: Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis
21.10–22.00 Bardų koncertas: Andrius Kulikauskas, Justė Kazakevičiūtė ir Gintaras Šulinskas
22.30–1.00  Muzikinis fontanas
(Teatro aikštė)
20.00-21.00 Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „KYBARTAI“ koncertas
(Turgaus aikštė)
20.00–22.00 LRT pristato „Auksinio balso“ koncertą. Dalyvauja: Deivis, Aistė Lasytė, Kristina Jatautaitė, Monika Liu, Edgaras Lubys ir LRT „Auksinio balso“ orkestras
(Kruizinių laivų terminalas)
20.30 „Muzikuojantis keltas“. Legendinės „Hiperbolės“ narys I. Berinas ir grupė:  „Aš dar dainuosiu“. Renginys mokamas
(Keltas išplaukia iš Šiaurinio rago)
22.00 Danės upės tiltų pakėlimas. „Dangės flotilės“ tradiciniai ir istoriniai laivai atplaukia į miestą
(Danės upė)
22.00, 23.00 NAKTINĖ TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Uždegantys fakyrų trupės „Liepsnojantis šerkšnas“ pasirodymai
(Turgaus g.)
22.00–00.30 Olympic Casino pristato: videoprojekcija „Kaminkrėčio istorijos“
(Žvejų baras, Kurpių g. 8)
22.00 MANTO koncertas
(Kruizinių laivų terminalas)
22.30,
23.30,
0.30, 1.15
Šokančių fontanų programa „Gintarinės pilies legenda“ (trukmė 20 min., keturi pasirodymai)
(Jono kalnelis)
23.00 ŠOKIŲ AIKŠTĖ. Rokenrolo vakaras: grupės „Big Al&The Jokers“ (Latvija) koncertas
(Atgimimo aikštė )
23.15 Grupės „Golden Parazyth“ koncertas
(Kruizinių laivų terminalas)
0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su DJ Averjano
(Kruizinių laivų terminalas)
Šeštadienis, liepos 25 d.
9.00 Jūros šventės mugė
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago))
9.00 LR Žemės ūkio ministerija pristato Žvejų krantinę
(Danės g. (Šiauriniame rage))
9.00 Skonių gatvė: ateik, pajusk, išbandyk
(Turgaus g. Jono kalnelio link)
9.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas
(Aikštė Pilies g. 2/4)
10.00 Interaktyvios pramogos su „Teo“:galingas ir nemokamas „Wi-Fi” visoje Jūros šventės teritorijoje, išmanusis infocentras ir daugybė kitų pramogų
(Jūros šventės teritorija, Turgaus g. )
9.00–1.00 Jūros šventės eisenos eksponatų paroda
(Piliavietės aikštė)
9.00–19.00 Lietuvos virvės traukimo čempionato III etapas
(Piliavietės aikštė)
9.00–13.00 XVIII tarptautinį festivalį „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ pasitinkant: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės atviros repeticijos ORE
(Prie paminklo „Arka“)
9.00 Šv. Mišios
(Klaipėdos stačiatikių Visų Rusų Šventųjų bažnyčia, Liepų g. 11
Klaipėdos stačiatikių Dievo Motinos Globėjos ir Šv. Mikalojaus bažnyčia, Smiltelės g. 14A
Klaipėdos stačiatikių Šventųjų Veros, Nadeždos, Liubovės ir Zofijos bažnyčia, Debreceno g. 48)
9.30 Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas
(Smiltynės kapinaitės)
10.00 Šv. Mišios
(Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6
Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų bažnyčia, Pylimo g. 2
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6
Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų bažnyčia, Pylimo g. 2)
10.00–18.00 Vaikų zona „Burinuko uostas“
(Aikštė prie „Meridiano“ krantinės)
10.00–2.00 Maltiečiai pristato:
10.00-2.00 Pirmoji pagalba Jūros šventės metu
12.00-18.00 Pirmosios pagalbos mokymai
(Pirmosios pagalbos punktai: Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Kruizinių laivų terminale)
10.00–24.00 Išvykos į jūrą: plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“.
Pramoga mokama
(Krantinė prie Pilies tilto)
10.00–16.00 Lietuvos atvirasis BALTIC PALLETS paplūdimio regbio čempionatas (BALTIC PALLETS rugby beach):
10.00 Ketvirtfinaliai, pusfinaliai
15.00 Finalai
(Smiltynės paplūdimys (prie gelbėjimo stoties))
10.00–16.00 SPRITE krepšinio talentų kova 2015
(Kruizinių laivų terminalas )
10.30 Žuvusios laivo „Linkuva“ įgulos pagerbimas
(Skulptūrų parkas)
11.00–18.00 Jūrinių organizacijų batutinio futbolo turnyras
(Turgaus g. 35 (nuo Danės upės pusės))
11.00 Vaikų literatūros skaitymai, skiriama Almai Karosaitei atminti
(Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų kiemas, Aukštoji g. 1)
10.30 Didžioji Jūros šventės irklavimo regata
(Danės upė (nuo Jono kalnelio iki Pilies tilto))
11.00–16.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖ.
Tarptautinis hiphopo šokių turnyras dėl Jūros šventės taurės
(Atgimimo aikštė)
11.00–19.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ.
Dalyvauja: Klaipėdos jaunimo teatras, Marijus Kučikas, „Apeirono“ teatras, pantomimos teatras „A“, Klaipėdos lėlių teatras, Klaipėdos pilies teatras, šokio teatras „PADI DAPI Fish“, muzikos grupė „Voicelles“
(Pakyla Turgaus g.  )
11.00–12.00 Senovinių automobilių paroda-paradas miesto gatvėmis
(Nuo Lietuvininkų aikštės iki Baltijos pr. žiedo ir atgal iki Klaipėdos piliavietės)
12.00–18.00 Senovinių automobilių paroda, gražiausio automobilio rinkimai
(Piliavietės aikštė)
12.00–19.00 12.00 Drakonų valčių varžybos dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJUD) taurės
(Danės upė)
19.00 Apdovanojimai
(Atgimimo aikštė)                            
12.00–15.00 POPIETĖ PRIE JŪROS.
Jūrinės rungtys suaugusiesiems:
virvės traukimas vandenyje, metlynio metimas, šuolis į tolį, rungtys su gelbėjimo ratais
Jaunojo jūrininko akademija vaikams – jūrinių mazgų rišimas, įdomūs faktai apie jūrininko profesiją
(II Melnragės paplūdimys (centrinė gelbėjimo stotis))
12.00–19.00 BURIŲ DIENA.
12.00–17.00 „FORTUM“ pristato atvirų durų dieną:
jachtų „Ambersail“, „Lietuva“ ir „Dailė“ lankymas
19.00 XLVIII tarptautinės Kuršių marių regatos atidarymo ceremonija
(Kruizinių laivų terminalas)
1.00-21.00 Interaktyvios pramogos su „Fortum“
(Žvejų g. 24)
12.00–19.00 BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)
12.00–20.00 Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose…“
(Daržų g. 18)
13.00 Žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija: vainikų nuleidimas Baltijos jūroje
(laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo 12 val.)
(Baltijos jūra / Kruizinių laivų terminalas)
13.00,
15.00,
17.00,
19.00
Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“.
Pramoga mokama
(Kruizinių laivų terminalas)
13.00–19.00 „DFDS Seaways“ pristato tradicinių istorinių laivų dieną „Dangės flotilė“:
13.00 Tradicinių ir istorinių laivų dienos „Dangės flotilė“ atidarymas
13.00–15.30 Kūrybinės dirbtuvės „Keliam bures!“.
Burlaivių ekspozicijos prie vandens kūrimas
13.00–18.00 Istorinių ir tradicinių laivų lankymas.
18.00–19.00 Istorinių ir tradicinių laivų paradas „Dangės flotilė“ Danės upėje
(Danės upė (tarp Biržos ir Pilies tiltų) ir Buriuotojų krantinė (Žvejų g. 2))
20.00–0.30 JŪROS ŠVENTĖS MECENATO „ŠVYTURYS-UTENOS ALUS“ DOVANA JŪROS ŠVENTEI.
20.00–20.15 „Švyturio“ „Klaipėdos ateities“ stipendijos laureato solisto Stepono Zonio pasirodymas
20.30–21.45 Atlikėjų Lino Adomaičio ir Merūno koncertas
22.00–22.40 „Eurovizijos“ laimėtojo Aleksandro Rybako koncertas
23.00–00.30 Atlikėjo Donato Montvydo koncertas
(Kruizinių laivų terminalas)
20.20 „Fortum“ pristato Jūros šventės regatą
(Kruizinių laivų terminalas)
21.00–2.00 TELEKOMUNIKACIJŲ BENDROVĖS „BALTICUM“ DOVANA
21.00–22.30 Grupės „Rebelheart“ koncertas
22.30–24.00 Grupės „Biplan“ koncertas
0.20–2.00 Jūros šventės dūzgės su Vladu Straupu
(Atgimimo aikštė)
  MAGIŠKA TEATRO AIKŠTĖ.
21.30–22.30 Džiazuojantis koncertas:
Eglė Petrošiūtė (vokalas, Lietuva), Laurence Fish (klavišiniai, Didžioji Britanija), Matheus Nicolaiewsky (kontrabosas, Brazilija), Louis Portal (būgnai, Portugalija)
22.30–1.00  Muzikinis fontanas
(Teatro aikštė)
21.00–2.00 „Muzikuojantis keltas“.
Radži ir Birutė Dambrauskaitė: „Vėl kartu!“
Renginys mokamas.
(Keltas išplaukia iš Šiaurinio rago)
22.00, 23.00, 00.15 NAKTINĖ TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ.
Uždegantys fakyrų trupės „Liepsnojantis šerkšnas“ pasirodymai
(Turgaus g.)
22.00–00.30  Olympic Casino pristato:
videoprojekcija „Kaminkrėčio istorijos“
(Žvejų baras, Kurpių g. 8)
22.00 Vargonų muzikos nakties koncertas „In memoriam negrįžusiems iš jūros“.
Vargonais gros Michael Schoch (Austrija)
(Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, Savanorių g. 4, Klaipėda)
22.30,
23.30,
0.30, 1.15
Šokančių fontanų programa„Gintarinės pilies legenda“
(trukmė 20 min., keturi pasirodymai)
(Jono kalnelis)
23.00–4.00 Poezijos ir bardų naktis „Skrydis į naktį“.
Dainuoja: Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas su draugais, Saulius Bareikis, Vytautas Kernagis jaunesnysis,  „Baltos varnos“, Linas Švirinas, Jonas Baltokas, Darius Žvirblis, Michailas Denisenko, Vytautas Kairys ir Justina Vaikšnoraitė.
Poeziją skaito: Gintaras Grajauskas, Mindaugas Valiukas, Daiva Molytė-Lukauskienė, Rosita Vaičiulė, Darius Rekis, Audrius Laurutis
(Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Smiltynės lankytojų centras)
24.00 Jūros šventės fejerverkai
(Piliavietė)
0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su „Tuborg“.
„Electronic I“
(Kruizinių laivų terminalas)
Sekmadienis, liepos 26 d.
9.00 Jūros šventės mugė
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago))
9.00 LR Žemės ūkio ministerija pristato Žvejų krantinę
(Danės g. (Šiauriniame rage))
9.00 Skonių gatvė: ateik, pajusk, išbandyk
(Turgaus g. Jono kalnelio link)
9.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas
(Aikštė Pilies g. 2/4)
9.00-18.00 Jūros šventės eisenos eksponatų paroda
(Piliavietės aikštė)
10.00–17.00  BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)
 10.00–18.00  Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3)
(Kruizinių laivų terminalas)
10.00–2.00  Maltiečiai pristato:
10.00-18.00 Pirmoji pagalba Jūros šventės metu
10.00-14.00 Pirmosios pagalbos mokymai
(Pirmosios pagalbos punktai: Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Kruizinių laivų terminale)
10.00  Interaktyvios pramogos su „Teo“: galingas ir nemokamas „Wi-Fi” visoje Jūros šventės teritorijoje, išmanusis infocentras ir daugybė kitų pramogų
(Jūros šventės teritorija, Turgaus g. )
10.00–13.00  Orientavimosi varžybos „Klaipėdos senamiestis“
(Senamiestis, pradžia – Teatro aikštėje)
10.00-18.00  Vaikų zona „Burinuko uostas“
(Aikštė prie „Meridiano“ krantinės)
11.00–13.00  TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Dalyvauja: pantomimos teatras „A“, Klaipėdos lėlių teatras
(Pakyla Turgaus g. )
11.00-18.00  Interaktyvios pramogos su „Fortum“
(Žvejų g. 24)
12.00, 13.00, 14.00, 14.30 Ekskursijos į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (LAJM) „Tapk gimtojo miesto kapitonu“.
Kas valandą iš Atgimimo aikštės norintieji bus vežami į ekskursiją po LAJM.
Svečiams bus suteikta galimybė navigaciniu treniruokliu valdyti laivą Klaipėdos uosto akvatorijoje
(Atgimimo aikštė)
11.00–13.00 Ekskursijos į jūrų krovos kompanijas: UAB KJKK „Klasco“, AB „Bega“, LKAB „Klaipėdos Smeltė“, UAB Centrinis Klaipėdos terminalas
(Iš Atgimimo aikštės)
11.00-20.00 BURIŲ DIENA.
11.00 XLVIII tarptautinės Kuršių marių regatos I etapo startas
20.00 XLVIII tarptautinės Kuršių marių regatos I etapo nugalėtojų apdovanojimas
(Kruizinių laivų terminalas)
11.00  Baidarių ir kanojų Žvejo dienos regata
(Danės upė (startas prie Jono kalnelio, finišas prie „Meridiano”)  )
12.00–15.00 Jūrinių mazgų dirbtuvės
(Atgimimo aikštė )
12.00–18.00  Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose…“
(Daržų g. 18)
11.00–18.00  Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖ, dedikuota Senjorų metams. Dalyvauja Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“, Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacija, Klaipėdos neįgaliųjų draugijos šokių grupė „Domino“, Europos šalių senjorų šokių kolektyvai.
(Atgimimo aikštė)
12.00–15.00  Klaipėdos lauko fechtavimo turnyras
(Piliavietės aikštė, Pilies g. 2/4)
13.00, 15.00, 17.00, 19.00  Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“.
Pramoga mokama
(Kruizinių laivų terminalas)
13.30 Jūros šventės meistrų baidarių ir kanojų regata
(Danės upė (startas prie Jono kalnelio, finišas prie burlaivio „Meridianas“)  )
15.00 Birutės kapelos koncertas
(Tiltų g. )
17.00 Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Subatvakaris“ koncertas
(Atgimimo aikštė)
Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė