Naujosios elektroninės meteo.lt paslaugos (0)

Vaivorykste is lektuvo-R.Pakerio-nuotr

Vaivorykštė nufotografuota skrendant malūnsparniu | R.Pakerio nuotr.

Nuo šiol lengvai ir patogiai galima sužinoti dar daugiau informacijos apie orus, klimatą ir paviršinius vandenis – Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba internetu teikia daugiau kaip 20 elektroninių paslaugų.

Daugiau kaip 3 000 Lietuvos ir užsienio vietovių orų prognozės, vaizdingai ir aiškiai pateikiamos interaktyviame žemėlapyje arba grafikais (meteogramomis). Naudojantis šiomis paslaugomis bus galima sužinoti, kokie orai prognozuojami artimiausias dvi paras kiekvieną valandą jus dominančioje vietovėje.

Artimiausių 7 parų orų prognozės leis planuoti ne tik darbus, bet ir laisvalaikį. Pasirinkus paslaugą „Orų prognozė pasirinktam maršrutui“ bus galima gauti detalią orų prognozę grafiko formatu atstumui tarp dviejų pasirinktų vietovių ir bus galimybė sekti, kaip kis orų sąlygos kiekviename maršruto kilometre.

Besidomintiems statistine informacija elektroninės paslaugos yra puiki priemonė greitai ir paprastai gauti buvusių orų bei paviršinių vandenų duomenų suvestines, stebėti atsinaujinančius meteorologinių radarų ir palydovų, žaibų aptikimo sistemos bei meteorologijos stočių duomenis. O jei orų sąlygos ar hidrologiniai reiškiniai pakenkė turtui ar sutrikdė veiklą, yra galimybė užsisakyti nepalankias sąlygas patvirtinantį dokumentą – meteorologinę ar hidrologinę pažymą.

Apie svarbios datos – gimtadienio, vestuvių, krikštynų – orus informaciją gausite užsisakę tos dienos orų aprašymą. Vartotojui gali būti pateikiama informacija iš archyvo apie svarbią dieną išmatuotus ir stebėtus meteorologinius elementus arba pateikiami svarbios dienos orai su specialisto komentarais.

Visas Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos elektronines paslaugas galite peržiūrėti ČIA. Dalis paslaugų yra mokamos.

Daugiau kaip 20 pažangių elektroninių hidrometeorologinių paslaugų sukurtos įgyvendinant projektą „Pažangių elektroninių paslaugų, suteikiančių galimybę elektroninėje erdvėje gauti Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos teikiamas paslaugas, sukūrimas“, finansuojamą ES ir biudžeto lėšomis.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė