Lenkijoje iškilmingai paminėtos 82-osios S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metinės (1)

Kauno m. nuotr.

Kauno m. nuotr.

Praėjusį sekmadienį prie Atlanto užkariautojų – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno – žūties vietos Pščelniko miške (Lenkijoje) paminėtos 82-osios Lietuvos lakūnų skrydžio metinės.

Minėjime dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius, Kauno miesto vicemeras Vasilijus Popovas ir delegacija, Kauno rajono savivaldybės atstovai, Myslibužo miesto valdžios atstovai bei vietos lietuvių bendruomenės nariai.

„Lakūnų vardai tapo drąsos, patriotizmo bei meilės ir pasiaukojimo Tėvynei simboliais. S. Darius ir S. Girėnas – Lietuvos identiteto dalis“,  – lakūnų žūties vietoje vykusiame minėjime kalbėjo Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius.

„Atgimstančios Lietuvos sūnūs nešė žinią, jog pasaulyje yra tokia šalis – Lietuva, jog ji stipri ir nepriklausoma valstybė. Čia, Pščelniko miške, jų kelionė tragiškai nutrūko, tačiau mūsų visų širdyse – jie vis dar skrenda“, – kalbėjo Myslibužo burmistras Piotr Sobolevski.

Renginio metu pasirodė Lietuvos Kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“ bei Punsko S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos mokiniai.

Atidaryta paroda

82-ųjų skrydžio per Atlantą metinių išvakarėse Myslibužo miesto muziejuje pristatyta bendra lenkų, lietuvių ir vokiečių dailininkų paroda „Laisvės ikarai“, skirta istoriniam „Lituanicos“ skrydžiui ir žuvusiems lakūnams atminti.

„Lietuvos lakūnai buvo pirmeiviai, kaip ir didieji pasaulio atradėjai – Kristupas Kolumbas, Fernandas Magelanas ir daugelis kitų, jie turėjo svajonę ir nepaisydami sunkumų ją įgyvendino, įeidami į pasaulio aviacijos istoriją ir pasilikdami mūsų širdyse amžiams“, – parodos atidaryme kalbėjo Kauno vicemeras Vasilijus Popovas.

Neužmiršta savo šaknų

Ščecino lietuvių bendruomenės pirmininko Viktoro Buvelskio teigimu, lietuvių vakarų Lenkijoje sparčiai mažėja, kadangi seni žmonės išeina Anapilin, o jų vaikai asimiliuojasi su vietiniais gyventojais.

„Tačiau lietuvių draugijos nariai visuomet susirenka ir tokiu būdų neleidžia sau užmiršti savo šaknų. Kai tik leidžia sveikata visuomet apsilankome Lietuvoje, kadangi pats gimęs ir vaikystę praleidęs Kazlų Rūdoje, tos vietos man labai brangios“, – teigė V. Buvelskis.

Kauno miesto delegacijos atstovai aplankė lakūnų žūties vietą nuo sovietų saugojusio girininko Piotro Nevinskio ir sutuoktinių Jono ir Julijos Žaliapienių kapus, taip pagerbdami jų ilgametį triūsą, prižiūrint ir išsaugojant lakūnų žūties vietas.

Paleido laisvės balandžius

Prieš iškilmes greta Pščelniko miško į dangų paleisti 1300 sportinių balandžių. Dalis iš visos Lietuvos surinktų paukščių sėkmingai pasiekė Lietuvą. Sportinių balandžių augintojai šiuo originaliu būdu paminėjo S. Dariaus ir S. Girėno skrydį. Kauno vicemeras V. Popovas naująjį Myslibužo burmistrą Piotr Sobolevski pakvietė atvykti į Kauną.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė