Lėlininkai Klaipėdoje bandys prijaukinti vaikų baimes (0)

DSC_5039-K100

Lėlininkai | rengėjų nuotr.

Klaipėdos lėlių teatre antrą savaitę vyksta gyvas kūrybinis vyksmas – gimsta lėlių spektaklis apie baimę „Kas tu?“. Spektaklį kuria tarptautinė lėlininkų komanda, kuriai vadovauja aktorystės studijas Lietuvos teatro akademijoje ir lėlių teatro studijas garsiausioje lėlininkų mokykloje Šarlevilyje  (Prancūzija) baigusi menininkė Jūratė Trimakaitė.

Drauge su Jūrate iš Prancūzijos į Klaipėdą atvyko kompozitorius Tomas Diume (Thomas Demay)  (Prancūzija), lėlių konstruktorės Tais Trulio (Thais Trulio) (Brazilija), Noemi Buvale (Noemie Beauvallet)(Prancūzija), Marionas Beliu (Marion Belot) (Prancūzija). Spektaklyje vaidina Klaipėdos universitete vaidybą, režisūrą bei lėlių teatro režisūrą studijuojančios Aiva Krupelytė, Živilė Beniušytė, Aušra Bakanaitė, Rūta Jankevičiūtė.

Spektaklis „Kas tu“ yra išskirtinis tuo, jog stipriai siejasi su psichologija. „Spektaklio tikslas – atskleisti žiūrovui, jog baimė – naturalus jausmas, kuris būdingas visiems žmonėms ir lydi juos visą gyvenimą taip pat kaip ir kiti jausmai džiaugsmas, meilė, laimė. Nereikia su ja kovoti, stengtis ją nugalėti ar slopinti, nes taip elgiantis baimė gali peraugti į nerimą ar net siaubą. Spektaklio veikėjai ieškos būdų, kaip atpažinti savo baimę, susidraugauti su ja ir ją valdyti“, – sako režisierė J. Trimakaitė.

trimak-K100

Jūratė Trimakaitė | rengėjų nuotr.

Spektaklis „Kas tu“ – nėra kuriamas pagal literatūros kūrinį. Kūrybinė trupė turi tik spektaklio vaizdinį ir preliminarų siužetą, kuris yra paprastas ir jautrus. Tai spektaklis apie tai, kaip kartą parke prie mergaitės ant suoliuko prisėdo Kažkas. Juodas, nesimpatiškas, kuris nuo to laiko nebepaliko mergaitės vienos. Visur sekiojo iš paskos. Mergaitė nenorėjo būti sekiojama Kažko. Tad ant Kažko pyko, Kažko bijojo, Kažką ignoravo, su Kažkuo kariavo…Klausė Kažko, kas tu tas Kažkas?…kol galiausiai susitaikė su savo baime.

Įdomu tai, jog spektaklio kūrybiniame vyksme dalyvaus ne tik profesionalūs lėlininkai, bet ir Klaipėdos miesto vaikai. Liepos 24 d., penktadienį, 9.30 val. lėlininkai pirmą kartą lankysis Klaipėdos Marijos  Montessori darželyje-mokykloje, kur surengs kūrybinę laboratoriją. Joje teatralai vaikams pristatys sukurtas lėles ir atkreips dėmesį į vaikų baimes.

Pasak J. Trimakaitės, su vaikais kalbėti teatre apie baimę – gana sunku, nes yra pavojus juos išgąsdinti. „Mes nenorime savo žiūrovų įbauginti, bet norime su jais užmegzti nuoširdų pokalbį. Vaikai yra labai atviri ir natūralūs, jų baimės nėra slopinamos kaip suaugusiųjų ir dažnai – labai keistos. Pavyzdžiui, vaikas gali bijoti, jog su vandeniu nubėgs į vonios skylę arba bijoti, kad televizorius niekada neišsijungs ir panašiai. Su darželinukais apie tai kalbėsime ir pokalbius įrašysime, taip pat prašysime, kad jie nupieštų savo baimes, ir tie piešiniai bus naudojami spektaklyje“, – aiškino režisierė.

Tarptautinė kūrybinė komanda spektaklį „Kas tu?“ Klaipėdos lėlių teatre kurs keliais tarpsniais. Pirmasis tarpsnis tęsis iki rugpjūčio 4 d. Vėliau teatralai dar repetuos rugpjūčio pabaigoje ir visą  spalį. Spektaklio premjera Klaipėdos lėlių teatre numatoma lapkričio 7 d. Spektaklis skirtas vaikams nuo 4 metų ir visai šeimai.

DSC_5043-K100

Baimė |rengėjų nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė