Aplinkos ministerija ruošiasi skelbti naują skalūnų žvalgybos konkursą (6)

skalunai-treciokas-matoniene-alkas.lt-koliazas

Daiva Matonienė ir Žydrūnas Trečiokas ėmėsi naujo skalūnų žvalgybos konkurso rengimo | Alkas.lt koliažas

Liepos 15 d. speciali komisija trečiadienį galutinai suderino naujo skalūnų žvalgybos ir gavybos konkurso Tauragės-Šilutės plote sąlygas.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pareiškė, kad artimiausiu metu pagal šias sąlygas Lietuvos geologijos tarnyba skelbs naują skalūnų žvalgybos konkursą.

Primename, kad ankstesniems skalūnų žvalgybos bandymams Lietuvoje aktyviai pasipriešino ne tik žvalgyti numatytos vietovės – Tauragės rajono Žygaičių bendruomė, bet ir visa gamtosaugai neabejinga Lietuvos visuomenė.  Protestuodamas prieš beatodairiškus bandymus, neatsižvelgiant į sunerimusios visuomenės bei gamtosaugininkų pastabas, bet kokia kaina pradėti skalūnų žvalgybą, atsistatidino tuometis Lietuvos geologijos tarnybos viršininkas, garsus geologas, akademikas Gediminas Motuza.

G. Motuza siūlė politikams atkreipti dėmesį, kad skalūnų dujų gavyboje naudojamos ir komercine paslaptimi laikomos cheminės medžiagos yra aktyvus biologinis veiksnys, galintis turėti neigiamos įtakos aplinkai.

Dėl skalūnų žvalgybai naudojamų metodų kenksmingumo aplinkai stabdyti pirmąjį skalūnų konkursą siūlė ir kai  kurie politikai. Dėl to Seimas priėmė jų gavybą griežtinančias įstatymų pataisas.

Aplinkos apsaugos ministras Kęstutis Trečiokas yra sakęs BNS žurnalistams, kad dėl skalūnų žvalgybos jam spaudimą daro į ministrus jį delegavusios partijos Tvarka ir teisingumas vadovybė ir Vyriausybė.

Manoma, kad išgaunamų skalūnų dujų ištekliai Lietuvoje gali siekti apie 100–120 milijardų kubinių metrų.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė