Užsieniečiai mielai mokosi lietuvių kalbos (0)

studentai_smm.ltŠių metų liepos 20 dieną Vytauto Didžiojo universitete prasidėjo intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai. Šie kursai į Kauną sukvietė užsienio šalių piliečius ir pasaulio lietuvius, norinčius mokytis lietuvių kalbos bei geriau pažinti kraštą.

Pasak kursų vadovės, VDU tarptautinių ryšių prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės, VDU tapo svarbiu traukos centru visiems, besidomintiems mūsų šalies kalba ir kultūra. „Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai – puiki proga pažinti, pabendrauti, pabūti kartu su žmonėmis iš viso pasaulio ir tuo pačiu pramokti, gal pakartoti ar kiek patobulinti lietuvių kalbą. Džiugu, kad savo šaknų ieškojimo, gal smalsumo vedinas šiais metais į kursus atvyksta ir lietuvių kilmės jaunimas“, –  džiaugiasi I. Dabašinskienė.

VDU Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų koordinatorė Žydrūnė Žemaitytė-Kviklienė teigia, kad per mėnesį trunkančius kursus susirinks daugiau nei trisdešimt studentų iš aštuoniolikos skirtingų šalių. „Dalyviai atvyks ne tik iš ES šalių – Austrijos, Čekijos, Islandijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Vokietijos, bet ir iš kitų pasaulio šalių – JAV, Kanados, Japonijos, Ukrainos, Gruzijos ar Uzbekistano“, – platų šalių spektrą pristato vasaros kursų koordinatorė.

Keturias savaites užsieniečiai gilins lietuvių kalbos žinias. Noro išmokti kalbą ir susipažinti su kultūra vienijami studentai kursų metu turtina žodyną, mokosi lietuvių kalbos gramatikos, dalyvauja diskusijose, daug sužino apie savitą mūsų krašto kultūrą, literatūrą, meną, istoriją ir politiką. Ne visų atvykstančių lietuvių kalbos žinios vienodos: vieni dar tik nori susipažinti su lietuvių kalba, kiti jau šiek tiek pažengę lietuvių kalbos žinovai. Kursų metu įvairūs VDU dėstytojai ves paskaitas apie Lietuvos kultūrą, meną, istoriją, kiną, nacionalinę virtuvę ir kitką.

Vasaros kursų dalyviai aplankys istorines Kauno vietas, muziejus, savaitgaliais keliaus į Vilnių, Trakus, Druskininkus. Pasilinksminti galės tarptautiniame vakarėlyje su ypatingu aprangos kodu. „Svečių lauksime pasipuošusių savo šalies valstybinės vėliavos spalvomis“ – teigia Ž. Žemaitytė-Kviklienė. Žinoma, VDU dėstytojai taip pat turės garbę užsieniečiams pristatyti Lietuvos vėliavos spalvas. Viešnagė bus dar malonesnė ir įdomesnė nuolat bendraujant su padedančiais VDU savanoriais. „Džiugu, kad VDU Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai labai populiarūs, bet dar smagu, kad į kasmet organizuojamus kursus sugrįžta tie, kurie prieš metus ar net kelerius jau mokėsi lietuvių kalbos VDU – tai tam tikras mūsų darbo įvertinimas,“ – pažymi rengėjai.

Kursai jau tapo VDU ir Kauno miesto tradicija, kadangi nuo 1998 metų yra rengiami kasmet. Universiteto bendruomenė džiaugiasi galėdama priimti svečius iš užsienio, norinčius išmokti lietuviškai, ir nekantrauja pradėti mokslo, kultūros ir naujų pažinčių mėnesį.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė