Ukmergėje dienos šviesą išvys pirmasis Lietuvoje skautų rankomis pastatytas laivas (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Liepos 22 dieną, 14 valandą Ukmergės jaunimo laisvalaikio centre iš skautų dirbtuvių pirmą kartą bus iškeltas vienintelis toks Lietuvoje jaunimo rankomis pastatytas laivas. Po ceremonijos laivas keliaus į Žirnajų ežerą, kur bus atlikti laivo stovumo bandymai ir pirmas bandomasis plaukimas. Renginio metu taip pat bus filmuojamas dokumentinis filmas apie laivo statybas.

Remdamiesi pasauline ir prieškarinės Lietuvos jūrų skautų istorija ir praktika 2014 m. Lietuvos skautijos jūrų skautai pradėjo įgyvendinti šį iššūkių pilną projektą. Laivo statybose dalyvavo 20 Ukmergės jūrų skautų, vadovų bei norinčių prisidėti jaunuolių. Skautai susipažino su buriniais laivais ir buriavimo pradžiamoksliu, rinkosi iš įvairių burvalčių modelių, konsultavosi su užsienio jūrų skautais, laivų statytojais ir kitais specialistais, ieškojo projekto rėmėjų. Statybos truko 7 mėnesius (2015m. sausis – liepa).

Laivą ketinama naudoti įvairių stovyklų ir žygių metu, pristatyti viešuose renginiuose ir regatose. 2015 rugpjūčio 15d. – Pabaisko regatos (Žirnajų ež.) metu, laivas bus šventinamas ir priimamas į jūrų skautų laivyną, vyks Lietuvos jūrų skautų taurės regata, o jaunimas bus kviečiamas susipažinti su jūrų skautų veikla ir buriavimu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė