Seimo narys P. Gražulis siūlo nukelti ir „Surūdijusio vamzdžio“ skulptūrą (12)

petras-grazulis-alkas.lt-j.vaiskuno-nuotr-K100

Petras Gražulis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 22 d. Seimo narys Petras Gražulis atviru laišku kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių siūlydamas nukelti Vilniaus miesto Neries krantinėje stūksančią ir seniai viešos pašaipos dalyku tapusią Vlado Urbanavičiaus skulptūrą  iš vamzdžių „Krantinės arka“, dažniausiai vadinama „Surūdijusiu vamzdžiu“.

Seimo narys P. Gražulis rašo: „Šiuo metu viešoje spaudoje yra plačiai diskutuojama apie Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimą ir restauravimą, tačiau visi pamiršta Vilniaus centrą darkančią V. Urbanavičiaus skulptūrą – iš vamzdžių „Krantinės arka“ ir kitas dvi skulptūras. 2008 metų pradžioje Vilniaus Europos kultūros sostinės paskelbtą meno kūrinių viešosiose erdvėse sukūrimo konkursą laimėjo V. Urbanavičiaus, Roberto Antinio ir Mindaugo Navako projektai. Šie miesto centrą darkantys „meno kūriniai“ yra puikiausias vykusio projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009″ korupcijos simbolis. Juk šie vamzdžiai primena pusę milijono litų kainavusį Kauno tualetą. Vilniečiai tikrai nerengtų mitingo, nekiltų jokių diskusijų ir nereikėtų pasitelkti policijos pajėgų dėl šių surūdijusių kanalizacijos vamzdžių nukėlimo“.

Tai jau ne pirmas viešas siūlymas apvalyti Vilniaus viešąją erdvę nuo pseudomeninių kūrinių. Šių metų sausio mėnesį Tautininkų sąjungos narys Linas Zasimavičius rašinyje „Vilniaus viešoji erdvė – turi būti morali ir Lietuviška!“ siūlė pašalinti ne tik sovietinės Žaliojo tilto skulptūras ir „Surūdijusį vamzdį“ bet ir apvalyti kitas Vilnius miesto viešąsias erdves ne tik nuo netinkamų meninių projektų, bet ir nuo amoralių homoseksualistų paradų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė