Seimo narys K. Masiulis pasigenda Vyriausybės reakcijos dėl „Snoro“ aferos įtariamųjų pabėgimo (0)

Kęstutis Masiulis | penki.tv nuotr.

Kęstutis Masiulis | penki.tv nuotr.

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Vyriausybę prašydamas imtis visų diplomatinių bei teisinių priemonių ir Lietuvos valstybės vardu pareikalauti iš Jungtinė Karalystės atsakomybės, kad jos pareigūnai nesugebėjo į Lietuvą grąžinti „Snoro“ sužlugdymo bylos įtariamųjų Vladimiro Antonovo ir Raimundo Baranausko.

„Lietuvos piliečiai, nukentėję dėl „Snoro“ banko žlugimo, tikėjosi, kad įtariamieji bus tinkamai nubausti ir atlygins jų nuostolius, tačiau Jungtinės Karalystės pareigūnai įtariamuosius paleido. Ar dėl to atsiradę nuostoliai piliečiams, kreditoriams ir Lietuvos valstybei bus atlygti? Prokuratūra kelis metus bandė išsireikalauti išduoti įtariamuosius, tuo tikslu vykdė komandiruotes, vertė ir siuntė šūsnis dokumentų. Ką jau kalbėti apie piliečius ir kreditorius. Pasigendu aktyvesnės Vyriausybės pozicijos ginant mūsų šalies interesus. Kai austrai paleido Lietuvoje ieškomą Michaila Golovatovą, tai buvusi Vyriausybė reagavo žaibiškai, dabar matau tik neveiklumą“, –  sako Seimo narys.

K. Masiulis  paprašė Vyriausybės kartu su britais inicijuoti tarptautinį tyrimą ir išsiaiškinti visas „Snoro“ bylos įtariamųjų pabėgimo aplinkybes.

„Kodėl buvo vilkinamas teismo procesas, kodėl nebuvo suvaržyta įtariamųjų veiksmų laisvė, kaip galėjo atsitikti, kad iš šalies, kuri nepriklauso Šengeno zonai, įtariamieji pabėgo į Rusiją? Kodėl jie nebuvo sustabdyti prie JK ar ES sienos? Ir pagaliau, kas už tai atsakingas, ar bus nubausti kaltieji?“, – savo rašte Vyriausybei klausia K. Masiulis.

Liepos 3 d. britų prokuratūra pareiškė, kad nebegali atsakyti, kur dingo banko „Snoras“ aferos įtariamieji V. Antonovas ir R. Baranauskas.

Alkas.lt primena, kad šių metų liepos 3 d. britų teisėsauga paskelbė, jog negali įvykdyti Rusijos piliečio V. Antonovo ir Lietuvos piliečio R. Baranausko ekstradicijos iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą, nes jo nurodytoje gyvenamojoje vietoje jo aptikti nepavyko…

Abu įtariamieji 490 mln. eurų „Snoro“ turto vagyste pabėgo po to kai dviejų instancijų Britanijos teismai sutiko perduoti juos Lietuvai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė