Lietuvos vaikų knygų iliustracijos pristatomos Indijoje (0)

Vaiku iliustracijos_Steponav-Dulkiu-siurblys

A.Steponavičiaus iliustracija | lrkm.lt nuotr.

Lietuvos kultūros institutas kartu su Indijos leidykla „Tara Books“ rengia Lietuvos vaikų knygų iliustracijos pristatymą Čenajaus mieste. Liepos 25 d. leidyklos „Tara Books“ knygos meno, leidybos ir rezidencijų centre „Book Building“ atidaroma paroda „Vaikų knygų iliustracija iš Sovietų Lietuvos (1940-1990): kelionė laiku ir kontekstu“, kurioje pristatomos kelios dešimtys Lietuvos vaikų knygų dailininkų darbų.

Parodos lankytojai ekspoziciją galės apžiūrėti iki lapkričio 15 d. Atidaryme dalyvaus parodos kuratorė Giedrė Jankevičiūtė, kuri taip pat skaitys pranešimą apie minėto laikotarpio kūrėjus ir jų darbus.

Ekspoziciją Lietuvos kultūros institutas ir „Tara Books“ parengė pagal didelio susidomėjimo sulaukusią parodą „Illustrarium: Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“. Ji buvo rodyta didžiausioje pasaulyje vaikų knygų mugėje Bolonijoje 2011 m., Lietuvai dalyvaujant garbės viešnios teisėmis. Vėliau, 2012 metais, šią iliustracijų kolekciją lankytojams pristatė Tarptautinė jaunimo biblioteka Miunchene. Parodos kuratorės dr. G. Jankevičiūtė ir dr. J. Liškevičienė  atrinktais kūriniais atskleidė bendrą XX a. 7–9 dešimtmečiais Lietuvoje leistų knygų vaikams kontekstą ir kartu pristatė ryškiausius šios srities Lietuvos dailininkų kūrinius: klasikų Algirdo Steponavičiaus, Birutės Žilytės, Stasio Eidrigevičiaus, Kęstučio Kasparavičiaus, Lidijos Glinskienės, Aspazijos Surgailienės ir daugelio kitų menininkų sukurtas iliustracijas.

Pasauliniu mastu pripažinta „Tara Books“ leidykla 2013 m. Bolonijos knygų mugėje buvo apdovanota kaip  geriausia leidykla vaikams Azijoje, o pernai Tarptautinėje Londono knygų mugėje pelnė apdovanojimą „International Publishing Industry Excellence Award“. „Tara Books“ atstovai su parodoje eksponuotais kūriniais susipažino dar 2011 m. ir iškart susidomėjo galimybe ją surengti Indijoje. Praėjusiais metais Bolonijos vaikų knygų mugėje Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė Rūta Nanartavičiūtė ir mugėje taip pat viešėjusi knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su leidyklos „Tara Books“ atstovais aptarė būsimos ekspozicijos idėjas ir sutarė jas įgyvendinti bendromis pastangomis.

Anot R. Nanartavičiūtės, „dalyvaudami tarptautinėse knygų mugėse jaučiame susidomėjimą XX a. antros pusės vaikų knygų autorių ir iliustruotojų kūryba – perleidžiamos to laikotarpio knygos, rengiamos parodos. Lietuvos vaikų knygų iliustracijų paroda Čenajuje parengta naujai permąsčius 2011 metų parodos aktualumą ir atsižvelgiant į naują kontekstą, „Tara Books“ atstovai atskleidė, jog Indijos auditorijai sovietinės epochos literatūra ir iliustracija yra gerai pažįstama – tuomet Indijoje leista nemažai vertimų, būta ir lietuvių autorių ir dailininkų knygų“.

Su leidyklos „Tara Books“ leidžiamomis išskirtinėmis knygomis Lietuvos auditorija turėjo progą susipažinti 2014 m. Vilniaus knygų mugėje, kur vaikų kūrybinėje studijoje „Knygų šalis“ buvo surengta šios leidyklos knygų ekspozicija.

Išskirtinės kokybės turinio ir apipavidalinimo knygas leidžianti leidykla „Tara books“ yra išreiškusi susidomėjimą ir norą perleisti Lietuvos vaikų knygų klasikų kūrinius anglų kalba. Lietuvos kultūros institutas siekia, kad ši paroda taptų svarbiu postūmiu skatinant Lietuvos autorių vaikų knygų vertimus ir knygų dailininkų kūrybos sklaidą.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė