Lietuvos kariniuose daliniuose lankosi Rusijos ir Baltarusijos inspektorių ir stebėtojų grupės (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Šią savaitę Lietuvos kariuomenės daliniuose pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Atvirosios oro erdvės ir Vienos dokumento susitarimus lankosi Rusijos ir Baltarusijos karinių inspektorių ir stebėtojų grupės.

Rusijos kariniai inspektoriai tikrina pasirinktus Lietuvos kariuomenės dalinius.

Liepos 22–23 dienomis grupė Rusijos Federacijos ginkluotės kontrolės inspektorių Lietuvoje atlika pasirinkto rajono inspekciją pagal ESBO 2011 m. parengto Vienos dokumento reikalavimus.

Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų ir Kazlų Rūdos poligonuose, taip pat Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ ir Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, kur susitiks su vienetų vadais. Ginkluotės kontrolės inspektoriams pagal Vienos dokumento nuostatas taip pat bus sudaryta galimybė apskristi pasirinktą rajoną Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniu ir įsitikinti, kad jokia nedeklaruota karinė veikla nėra vykdoma.

Pagal inspekcijos metu surinktą informaciją, Rusija turės parengti ir išplatinti ESBO šalims ataskaitą apie tarptautinių sutarčių reikalavimų Lietuvoje įgyvendinimą ginkluotės kontrolės srityje.

Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja leisti vykdyti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Paskutinį kartą Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai Lietuvoje lankėsi 2013 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė