Kokybišką laisvalaikį vasarą vaikai atranda teatre (0)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Kuo užimti vaikus vasarą? Tai klausimas ypač aktualus tėvams ir seneliams. Nors įvairių patarimų bei pasiūlymų, kaip rengti mažųjų laisvalaikį kokybiškai, aktyviai, atsižvelgiant į jų poreikius ir polinkius, gausu, tačiau pasirinkti ir apsispręsti, atsižvelgiant į galimybes, vis tiek nėra paprasta.

Jei vasaros pradžioje visi bent jau apsvarstė aktyvių, pažintinių ar kūrybinių stovyklų alternatyvą, išvykų ar bendrų atostogų galimybę, tai vasarai įpusėjus fantazija gali ir išsekti. Štai vaikas jau porą savaičių praleido stovykloje, dar keletą – su seneliais ar giminaičiais. Galbūt jo dar laukia ilgėlesnė išvyka ar kelionė su tėvais. Ir kas tada? Ištisos dienos kieme su draugais ir vakarai prie kompiuterio? Vargu, ar daugeliui tėvų tokia alternatyva gali pasirodyti patraukli.

Vilniuje esančioje vasaros terasoje pasirodymus rengiančios trupės „Teatriukas“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė pastebi, kad vasarą renginiai, skirti specialiai šeimoms su vaikais, susilaukia tikrai daug dėmesio: „Puikiai žinom užimtumo vasarą problemą. Ir stengiamės šį poreikį atliepti. Bet mūsų pasirodymai – tai nėra vien būdas užimti vaikus patikint juos aktoriams. Tai pirmiausia, ir, man atrodo svarbiausia, galimybė leisti laiką visai šeimai kartu.“

Jei vaikų raidos psichologų nuomonės išsiskiria dėl to, kaip griežtai reiktų suplanuoti mažųjų atostogas, kiek palankus jiems ilgesnis laiko praleidimas kartu su seneliais ar giminaičiais, tai dėl vieno dalyko jie visi sutaria: pats kokybiškiausias laisvalaikis vaikui – tai laikas praleistas kartu su tėvais. Tiesa kartu, reiškia ne buvimą vienu metu vienoje erdvėje, bet aktyvų ir įtraukiantį bendravimą, veiklas, kurios sukuria bendrą patirtį ir atsiminimus, bendrumo bei saugumo jausmą. Tai ypač aktualu vasarą mieste leidžiantiems vaikams.

Beveik du dešimtmečius teatre vaikams pasirodymus rengianti D.Mikoliūnaitė įsitikinusi, kad viena geriausių tokių bendrų patirčių kūrimo erdvių – teatras: „vasarą gryname ore renginiai vaikams įgyja dar daugiau žavesio ir sudaro galimybes ne tik stebėti ir dalyvauti pasirodymuose, bet apskritai plėsti bei keisti mažųjų supratimą apie teatrą, parodyti, kad tai nėra tik pasyvi, žiovulį kelianti patirtis“.

„Tarkim vienas iš mūsų artimiausių renginių paskutinį liepos sekmadienį – muzikinis teatro vaidinimas „Pasakos telefonu“ pagal italų rašytojo Džanio Rodario istorijas. Tai ne statiškas 45  min. trukmės pasirodymas, o interaktyvi erdvė skirta lavinti vaiko vaizduotę, žadinti fantaziją, galbūt net padėti atrasti buvimo scenoje džiaugsmą. Vaikams be galo svarbu, kad tokiame procese aktyviai dalyvautų, juos palaikytų ir įsitrauktų patys tėvai. Tokiu pat principu organizuojame ir koncertus, kuriuos pristatysim rugpjūčio mėnesį,“ – patirtimi dalijosi „Teatriuko“ aktorė.

Anot jos, tėvams, organizuojantiems savo vaikų laisvalaikį, svarbiausia suprasti, kad renginiai, būreliai, stovyklos ar žygiai  – tai priemonės, bet ne galutinis tikslas: „Visos priemonės yra geros, jei naudojamos svarbiausiam tikslui – vaikų ir tėvų bendrystei. Todėl siūlau nepamiršti, kad svarbus ne tik, pavyzdžiui, pats spektaklis, bet ir laikas prieš tai – ruošiantis, kalbantis, gilinantis į tai, kur ir ko einama žiūrėti. Taip pat ir laikas po to, kai vaiko įspūdžiai aptariami, prisimenami ir užfiksuojami patirti, pamatyti ar išmokti dalykai. Augimas ir auginimas juk neturi pradžios ir pabaigos. Jis vyksta nuolat.“

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė