Darbo partija: pabėgėlių priėmimas į Lietuvą yra klaida (5)

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Migrantai perpildytame laive | youtube.com sustapdyta akimirka

Valdančioji Darbo partija trečiadienį išplatino pareiškimą, kuriame sprendimą priimti pabėgėlius vadina klaida.

Darbo partija įsitikinusi, kad Lietuva yra nepasirengusi priimti 325 pabėgėlius ir nepritaria tokiam Europos Komisijos siūlomam sprendimui, skirstant pabėgėlius valstybėms narėms, spręsti šią problemą, rašoma pranešime.

Partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis pabrėžė, jog supranta, jog reikia laikytis susitarimų su Europos Sąjunga ir solidarumo su kitomis valstybėmis narėmis, tačiau atkreipia dėmesį, kad Europos Komisijos siūlomas būdas spręsti šią problemą „dalinant“ pabėgėlius yra klaidingas.

„Tiek pats pabėgėlių skirstymas Europos Sąjungos valstybėms, tiek jų atsiuntimas į Lietuvą yra neteisingas šios problemos sprendimo būdas, nes iš esmės jis nieko nepakeis, tik padės tiksinčias bombas po valstybių narių pamatais. Būtina atsižvelgti į kalbinius, kultūrinius, religinius šių žmonių ir valstybių, į kurias jie bus atsiunčiami, skirtumus ir tuomet nesunku suprasti, kad pabėgėlių integracija ne tik nebus sklandi, bet ji praktiškai neįmanoma. Be to, jau dabar aišku, kad Europos Sąjungos skiriamų lėšų įgyvendinti pabėgėlių priėmimo ir įkurdinimo procesui Lietuvoje tikrai neužteks, tad teks papildomai prisidėti savo biudžeto lėšomis. Taigi, Darbo partija pasisako už solidarų šio klausimo sprendimą, tačiau nepritaria, kad pabėgėliai būtų dalinami valstybėms narėms ir atsiunčiami į Lietuvą“, – sako Darbo partijos pirmininkas V. Mazuronis.

Darbo partijos pirmininkas įsitikinęs, kad pirmiausiai reikėtų spręsti problemos priežastis, o ne pasekmes ir imtis rimtų priemonių stiprinant Europos Sąjungos sienų apsaugą bei teikiant pagalbą šalims, iš kurių bėga daugiausiai žmonių.

Lietuva per du metus įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius, kurių dauguma bus sirai. 255 pabėgėlių į šalį atvyks iš Italijos ir Graikijos, dar 70 – iš trečiųjų šalių. Šis skaičius nėra galutinis, nes neišspręsta, kaip paskirstyti dar 5 tūkstančius pabėgėlių.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė