Baigiami Jašiūnų dvaro atnaujinimo darbai (0)

Jašiūnų dvaro rūmai | wikimedia.org nuotr.

Jašiūnų dvaro rūmai | wikimedia.org nuotr.

Jau visai netrukus duris pravers atnaujintas Jašiūnų dvaro sodybos ansamblis. Šalčininkų rajono perlu ir pasididžiavimu laikoma Jašiūnų dvaro sodyba – svarbiausias rajono turizmo objektas, dvaras laikomas vienu iš unikaliausių Lietuvos dvarų, turintis tiek regioninę, tiek nacionalinę reikšmę.

2012 m. birželio mėn., gavus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą, buvo pradėti sodybos rūmų restauravimo bei pritaikymo turizmo reikmėms darbai, kurie šiandien sėkmingai artėja prie pabaigos. Darbai vykdyti pagal projektą „Šalčininkų rajono kultūros paveldo objekto – Jašiūnų dvaro sodybos – rūmų restauravimas bei pritaikymas viešiems turizmo poreikiams“. Projekto įgyvendinimo metu buvo renovuotas dvaro sodybos rūmų eksterjeras bei interjeras, sutvarkyta infrastruktūra bei nutiesti inžineriniai tinklai. Rūmų patalpose įrengtos konferencijų salės, muziejus, kuriame įdiegtos naujosios technologijos, taikomos šiuolaikiniuose muziejuose, taip pat kavinės patalpos. Siekiant perteikti ano meto dvasią bei rūmams gražinti buvusį puošnumą, pastato patalpose palikti autentiški sienų bei skliautų fragmentai, didžiosios konferencijos salės lubos paauksuotos, langai bei durys puošti medžio imitacijų lipdiniais, pakabinti šviestuvai.

Renovuojant šį istorinį objektą glaudžiai bendradarbiaujama su Vilniaus universitetu dėl muziejaus koncepcijos ir rūmų panaudojimo, nes Vilniaus universitetą ir Jašiūnų dvarą sieja bendros istorinės ištakos. Šalčininkų rajono savivaldybė ir Vilniaus universitetas pasirašė  bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama puoselėti bei garsinti bendrą istorinį, kultūrinį ir architektūrinį paveldą, plėtoti kultūrinį ir mokslinį bendradarbiavimą, keistis informacija apie Jašiūnų dvaro kompleksą ir jo istoriją. Taigi sutvarkytas Jašiūnų dvaro sodybos rūmai bus unikalus turizmo traukos objektas, sudarysiantis galimybę autentiškoje istorinėje aplinkoje susipažinti su Vilniaus universiteto, kaip seniausio regione, istorinėmis asmenybėmis, derinti kultūrinį turizmą su mokslo istorija. Tokiu būdu bus patenkinti visų tikslinių grupių interesai: Šalčininkų rajono savivaldybės ir jos gyventojų, Vilniaus universiteto ir užsienio bei vietos turistų ir lankytojų.

Projektas „Šalčininkų rajono kultūros paveldo objekto – Jašiūnų dvaro sodybos – rūmų restauravimas bei pritaikymas viešiems turizmo poreikiams“ įgyvendinamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Viešųjų nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms“.

Projekto sąmata siekia daugiau kaip 1 mln. eurų, 868 tūkst. eurų (62,93 proc.) skiriami iš Europos regioninės plėtros fondo ir daugiau kaip 511 tūkst. eurų (37,07 proc.) skiria Šalčininkų rajono savivaldybės administracija. Visas veiklas tikimasi baigti iki 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė