Rumunijoje prasideda Europos akrobatinio skraidymo čempionatas (0)

Lietuvos Akrobatinio skraidymo federacijos nuotr.

Lietuvos Akrobatinio skraidymo federacijos nuotr.

Rumunijoje prasideda 9-asis Europos Akrobatinio skraidymo čempionatas, kuriame dėl čempiono titulo varžysis daugiau nei 50 pilotų iš 13 pasaulio šalių. Lietuvai šiose varžybose atstovaus 4 stipriausi Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotai.

Į Rumunijoje vyksiantį 9-jį Europos Akrobatinio skraidymo čempionatą akrobatiniais lėktuvais Su-26M ir Extra 300L  išskrido  lakūnai Eltonas Meleckis ir Šarūnas Staniulis. Iki varžybų vietos istoriniame Devos aerodrome  jiems teko įveikti daugiau nei 1400 km atstumą. Skrydžio metu, pilotams teko pasipildyti degalais Liubline, perskristi Zakopanes kalnus bei įveikus dalį Vengrijos tūpti Rumunijos Deva aerodrome. Kiti du, Lietuvą atstovaujantys pilotai Donaldas Bleifertas ir Arvydas Kačanauskas varžybų vietą pasiekė automobiliu.

„Įveikti tokį atstumą kiekvienam pilotui nėra lengvas išbandymas. Keičiantis gamtinėms sąlygoms, skrydis reikalauja didelio susikaupimo, ir greitos reakcijos, todėl esant tokioms sąlygoms, tolimoje kelionėje atsirandantis nuovargis dar padvigubėja. Džiaugiamės, kad pilotai varžybų vietą pasiekė sėkmingai ir jau pradėjo paskutines treniruotes prieš čempionatą“, – pasakoja Lietuvos Akrobatinio skraidymo federacijos prezidento pareigas einantis Eugenijus Raubickas.

Į akrobatinio skraidymo čempionatą, kartu su komanda išvyko ir du tarptautinės kategorijos teisėjai Violeta Gedminaitė ir Vytautas Tautkevičius, kurie kartu su tarptautine teisėjų kolegija vertins dalyvių pasirodymus.

Čempionate jau yra užsiregistravę virš 50 lakūnų iš 13 šalių. Varžybų metu kiekvienas pilotas turės atlikti privalomą (kvalifikacinę) programą, laisvąjį pratimą bei nežinomą programą.

9-asis Europos Akrobatinio skraidymo čempionatas vyks istoriniame Deva aerodrome, kuris šiais metais mini 90 metų jubiliejų. Deva – miestas vakarų Rumunijoje, Transilvanijoje, Murešo upės kairiajame krante. Hunedoaros apskrities administracinis centras. Rašytiniuose šaltiniuose Deva minima nuo 1269 m. Čempionatas prasidės liepos 23 d., todėl Lietuvos komanda spės ne tik pailsėti po varginančios kelionės bet ir atlikti keletą treniruočių prieš čempionatui prasidedant.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė