Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros (nuotraukos, video) (6)

Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Liepos 21 d. naktį Vilniuje nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietmečiu 1952 metai pastatytos skulptūros liaudyje vadinamos „balvonais“. Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus  šios skulptūros buvo nukeltos dėl jų avarinės būklės. Tačiau pasak mero jų restauruoti kol kas nežadama.

Stalinizmo laikus menančios nukeltos skulptūros išgabentos į savivaldybės įmonės „Grinda“ aikštele ir patalpintos prie ten supiltos žvyro krūvos ir sandeliuojamų betoninių žiedų. Čia patalpintos į metalinius rėmus apvyniotus juoda plėvele jos stovės kol bus nuspręsta ką su jomis daryti toliau.

Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba (NKPVT) šias skulptūras yra įtraukusi į Kultūros vertybių sąrašą. Valstybinės kultūros paveldo komisijos (VKPK) pirmininkė Gražina Drėmaitė, nukėlus sovietines skulptūras pareiškė, kad jeigu Lietuvoje yra laikomasi įstatymų, tai Žaliojo tilto skulptūros restauruotos turi grįžti vėl būti atstatytos ant tilto.

Primename, kad du Žaliojo tilto komunistiniai „balvonuai“ nuo tilto pakylų buvo nuimti naktį iš sekmadienio į pirmadienį. O kiti du naktį iš pirmadienio į antradienį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė